Z kraju 17 kwietnia 2018

Falubaz wpierany przez bukmachera

Musiało do tego dojść. Kolejny klub żużlowy występujący w PGE Ekstralidze będzie sponsorowany przez firmę bukmacherską.


Zaskoczeniem jest firma, z którą związał się Falubaz Zielona Góra. Otóż jest to Superbet, dla którego to pierwsza umowa na sponsoring z klubem sportowym w Polsce.

Kontrakt parafowano na rok. Na jego mocy logo bukmachera będzie widoczne na koronie stadionu, bandach oraz ekranach multimedialnych podczas meczów.

– Współpraca z tak utytułowanym klubem, jak Falubaz to dla nas świetna okazja do pokazania się na rynku. Żużel to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i najbardziej emocjonujących dla kibiców. W związku z tym, że sezon dopiero się zaczyna, postanowiliśmy aktywnie pokazać się fanom. Chcemy pozycjonować się w świadomości polskich graczy jako marka premium, oferująca atrakcyjny produkt i obsługę na najwyższym poziomie, ale również aktywnie angażująca się i wspierająca polski sport – mówi Aleš Dobeš, prezes zarządu Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

– Cieszymy się, że Superbet wybrał właśnie nasz klub. To dowód na to, że jesteśmy solidnym partnerem biznesowym i gwarantujemy zarówno jakość sportową, jak i dobrą frekwencję na stadionie. Umowę podpisaliśmy na rok, liczymy na dobrą współpracę i jej przedłużenie na sezon 2019 – dodał Kamil Kawicki, członek zarządu ZKŻ SSA.

Dobeš zapowiada, że na większe zaangażowanie w sponsoring przyjdzie czas, gdy firma uzyska licencję na przyjmowanie zakładów przez internet.