Z kraju 23 marca 2018

Przyznano Nagrody Biznesu Sportowego za rok 2017

Kamil Stoch zdobył prestiżową Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES w kategorii „Sportowy Wizerunek”.

Nagrody Biznesu Sportowego DEMES wręczone zostały podczas XIV Gali Sportu i Biznesu, która odbyła się 22 marca w Centrum Olimpijskim PKOl. Uroczystość ta odbyła się w ramach Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ, będącym największym wydarzeniem integrującym branżę sportową i biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas gali uhonorowane zostały osoby, organizacje oraz projekty, które wniosły szczególny wkład w rozwój polskiego sportu w minionym roku. Zwycięzcy Nagród Biznesu Sportowego wyłonieni zostali przez Kapitułę Statuetek DEMES, złożonej ze specjalistów zajmujących się marketingiem sportowym, przedstawicieli świata nauki oraz mediów.

Kamil Stoch został doceniony za umiejętne budowanie wizerunku, współpracę ze sponsorami i zaangażowanie społeczne. W działaniach skoczka podkreślane są nie tylko jego umiejętności sportowe, ale także niezwykła osobowość, która jest przez wszystkich pozytywnie kojarzona. Wyróżnienie w kategorii „Sponsor Sportu” przyznane zostało Grupie Lotos. Kapituła Statuetek DEMES w ten sposób doceniła działania marki, która nie tylko wspiera polską reprezentację piłki nożnej, ale i rozszerza swój zasięg na nowe dyscypliny. W kategorii „Organizacja Sportowa” otrzymała Federacja KSW, natomiast nagrodę w kategorii „Obiekt Sportowy” przyznano TAURON Arena Kraków.

„Wydarzeniem Sportowym Roku” zostały Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej Eurovolley 2017, natomiast w kategorii „Osobowość Mediów” zwyciężył duet: Tomasz Smokowski – Andrzej Twarowski.

Organizacją, która najlepiej radzi sobie w mediach społecznościowych została Testa Communications i Eleven Sports Network, „Video Sportowe” roku 2017 to zasługa KKS Lech Poznań – „Dumni z tradycji”. Najlepszą kampanię marketingową została produkcja Grupy LOTOS – “Naj nie bierze się znikąd”.

W kategorii „Aktywne Społeczeństwo”, która jest odpowiedzą na potrzeby społeczeństwa w zakresie ruchu i aktywności fizycznej zwyciężyła akcja T-Mobile. Pomoc Mierzona Kilometrami.

Organizator wydarzenia – firma SportWin, przyznała również Nagrody Biznesu Sportowego w dwóch kategoriach specjalnych. DEMES Honorowy otrzymało Ministerstwo Sportu i Turystyki. DEMES Zagraniczny przyznany został F1 Experiences.
 
Oto pełna lista zdobywców Nagród Biznesu Sportowego – Statuetek DEMES za rok 2017:
Sportowy Wizerunek – Kamil Stoch
Sponsor Sportu – Grupa LOTOS
Organizacja Sportowa – Federacja KSW
Obiekt Sportowy – TAURON Arena Kraków
Wydarzenie Sportowe – Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn LOTTO Eurovolley 2017
Osobowość Mediów – Tomasz Smokowski – Andrzej Twarowski
Aktywne Społeczeństwo – T-Mobile. Pomoc Mierzona Kilometrami
Kampania Marketingowa – Grupa LOTOS – “Naj nie bierze się znikąd”
Video Sportowe – KKS Lech Poznań – „Dumni z tradycji”
Social Media – Testa Communications i Eleven Sports Network
e-Sport – Fantasy EXPO
Kategorie specjalne:
DEMES Honorowy – Ministerstwo Sportu i Turystyki
DEMES Zagraniczny – F1 Experiences