Z kraju 9 stycznia 2018

Lewandowski zmieni napój?

Robert Lewandowski, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, przez ostatnie siedem lat współpracował z marką Coca-Cola. Teraz ta kooperacja ma się zakończyć.

Napastnik FC Bayernu Monachium był między innymi ambasadorem młodzieżowego turnieju Coca-Cola Cup. Promował również produkty brandu na terenie Polski.

Jak się okazuje, kontrakt z Coca-Colą wygasł z końcem 2017 roku i nie został przedłużony. Nie chciał tego piłkarz. Co prawda, jak informuje „Przegląd Sportowy”, Lewandowski był brany pod uwagę przy reklamówce napoju przygotowywanej na rosyjski mundial, co na pewno mogło podbić wartość wizerunku sportowca. Z drugiej strony, życie nie znosi próżni.

Chrapkę na kontrakt indywidualny z reprezentantem Polski ma polski producent napojów funkcjonalnych. Chodzi rzecz jasna o Oshee, która jest też partnerem PZPN, a po czempionacie w Rosji będzie sponsorem piłkarskiej reprezentacji.

Można być pewnym, że przed turniejem Robert Lewandowski otrzyma jeszcze wiele ofert współpracy. Także od marek o zasięgu globalnym.