Z kraju 6 marca 2017

Lublin ugości duże wydarzenie żużlowe

16 września na stadionie MOSiR - Bystrzyca w Lublinie odbędzie się finał cyklu Speedway Euro Championship 2017.


– Pasjonaci żużla zgłosili się do mnie z pytaniem, czy Ministerstwo Sportu i Turystyki obejmie patronatu nad SEC. Oczywiście zrobiliśmy to z przyjemnością, ponieważ czujemy, że zawody o Indywidualne Mistrzostwo Europy będą dużą promocją miejsca, w którym żużla jeszcze nie ma, ale za chwilę będzie. Żużel jest bardzo popularnym sportem w naszym kraju, tuż za piłką nożną. To jest tradycja i chcemy, aby żużel gościł na stadionach jak najczęściej. Nic tak nie gwarantuje integracji ze znajomymi, jak wspólne oglądanie widowiska sportowego – powiedział Jarosław Stawiarski, Wiceminister Sportui Turystyki.

Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu. O renomie odnowionych mistrzostw Europy świadczy nie tylko doborowa stawka zawodników, ale również transmisja zawodów do kilkudziesięciu krajów poprzez stacje Eurosport.

– Jesteśmy zadowoleni, że możemy uczestniczyć w odbudowie żużla w Lublinie. Po ubiegłorocznym meczu Polska – Dania, wiedzieliśmy jaka panuje energia w tym mieście. Świetną robotę odegrał tutaj Jakub Kępa, dlatego po rozmowach doszliśmy do wniosku, że warto zorganizować tutaj w Lublinie finał mistrzostw Europy. Wierzymy, że to będzie wielkie show, wielka nagroda dla kibiców. Przyjadą tutaj wielcy zawodnicy, rozdamy puchary i medale. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do Lublina 16 września! – dodał Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu Speedway Euro Championship.

Sprzedaż biletów na finał Speedway Euro Championship w Lublinie rozpocznie się 20 marca. Wejściówki będzie można kupić za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl, w wybranych punktach STS oraz salonach Empik.