Aktualności 10 lipca 2024

Wiemy, kto pokaże czwartkowy mecz Wisła Kraków – KF Llapi w eliminacjach Ligi Europy

W czwartek Wisła Kraków, jako pierwsza z polskich drużyn, rozpocznie walkę o awans do europejskich pucharów. Zdobywca Pucharu Polski w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się z wicemistrzem Kosowa - KF Llapi Podujevo. Mecz pokażą Polsat Sport oraz Polsat główny, a transmisję można śledzić także w streamingu internetowym Polsat Box Go.

Telewizja Polsat zakupiła prawa do pokazywania domowych meczów wszystkich czterech polskich klubów, które tego lata walczą o prawo reprezentowania naszego kraju w Europie. Równolegle nadawca negocjuje z rywalami Wisły, Jagielloni, Śląska oraz Legii, aby polscy kibice mogli oglądać także wyjazdowe mecze naszych klubów.

Wisła Kraków daje polskim klubom sygnał do walki o Europę

Wisła Kraków w czwartek 11 lipca, w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, podejmie wicemistrza Kosowa, KF Llapi Podujevo. Przedmeczowe studio na stadionie Białej Gwiazdy rozpocznie się o godzinie 19:00 w Polsacie Sport 1. Gośćmi Tomasza Lacha będą byli znakomici piłkarze Wisły, Marek Motyka i Ryszard Czerwiec oraz były trener tego klubu, Artur Skowronek. Od godziny 20:05 studio pokaże także Polsat główny, a o godzinie 20:20 na obu kanałach rozpocznie się mecz, który skomentują Bożydar Iwanow i legenda Białej Gwiazdy, Maciej Żurawski. Reporterem będzie natomiast Michał Białoński. Rywalizację Wisły z KF Llapi śledzić można także w streamingu internetowym Polsat Box Go. Rewanż w Kosowie zaplanowany jest na 18 lipca. W przypadku ewentualnego niepowodzenia w eliminacjach LE, krakowianie zyskają możliwość walki o udział w Lidze Konferencji.

Eliminacyjne mecze Jagiellonii, Śląska oraz Legii także w Polsacie

Oprócz Wisły Kraków w tegorocznych eliminacjach pucharów grają także Śląsk Wrocław, Legia Warszawa (Liga Konferencji) oraz Jagiellonia Białystok (Liga Mistrzów). Droga białostoczan do Europy rozpoczyna się od drugiej rundy eliminacji, w której zmierzą się ze zwycięzcą konfrontacji FK Poniewież (mistrz Litwy) oraz HJK Helsinki (mistrz Finlandii). Pierwszy mecz Jagiellonii będzie spotkanie wyjazdowym i odbędzie się 23 lub 24 lipca. Rewanż w Białymstoku zaplanowany jest natomiast na 31 lipca. W przypadku ewentualnej przegranej walki o Champions League, mistrz Polski otrzyma szansę zakwalifikowania się do Ligi Europy. A gdyby piłkarscy bogowie uwzięli się na klub z Białegostoku i zesłali na niego kolejną porażkę, to wówczas żółto-czerwoni będą mogli powalczyć o awans do Ligi Konferencji.

Istnieje zatem scenariusz, w którym aż cztery polskie kluby będą grać o awans do Ligi Konferencji, którą – podobnie jak Ligę Europy – w całości transmitować będą kanały Polsat Sport Premium. Stałoby się tak, gdyby oprócz wspomnianych Jagiellonii oraz Wisły, przepustkę do LK wywalczyły także Śląsk i Legia. Srebrny i brązowy medalista Ekstraklasy zaczynają eliminacje 25 lipca w drugiej rundzie, a rewanże rozegrają 1 sierpnia. Legia na początek zagra u siebie z walijskim Caernarfon Town lub Crusaders FC z Irlandii Północnej. Z kolei Śląsk batalię o Europę rozpocznie na wyjeździe od potyczki z łotewskim Riga FC. Domowe mecze wszystkich tych klubów, podobnie jak Wisły Kraków, pokażą kanały Polsatu. Szczegóły dotyczące transmisji zostaną podane po tym, jak UEFA opublikuje daty i godziny spotkań. O eliminacjach europejskich pucharów szeroko informuje portal polsatsport.pl, na którym dostępne będą także pomeczowe skróty, wywiady i analizy.

fot. Polsat Sport