Aktualności 10 lipca 2024

Legia Warszawa nawiązała współpracę z ZOO

Legia Warszawa i Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich nawiązali współpracę na rzecz edukacji przyrodniczej i realizacji wspólnych projektów z wykorzystaniem potencjału obu stron.

Zapowiedź ciekawych inicjatyw

Współpraca Legii i ZOO zapewni mieszkańcom Warszawy oraz gościom z całej Polski różne interesujące inicjatywy, zarówno na terenie ogrodu zoologicznego, jak i podczas meczów przy ulicy Łazienkowskiej 3. W planach są np. bezpłatne lekcje o tematyce ekologicznej, organizacja eventów i konkursów, wspólne przedsięwzięcia integracyjne czy promocyjne i wiele innych.

Zaangażowanie Fundacji Panda

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Panda, która gromadzi środki na rzecz rozwoju warszawskiego ogrodu zoologicznego, już od kilku miesięcy w sektorze rodzinnym pojawiały się dodatkowe atrakcje dla kibiców. Zorganizowano w tym miejscu chociażby wyjątkową wystawę owadów egzotycznych, co wzbudziło wyjątkowe zainteresowanie dzieci i rodziców.

– Zarówno Warszawski Ogród Zoologiczny, jak i Legia są historycznie uznawane za wizytówki Warszawy, więc mamy bardzo dużą przestrzeń do wspólnych projektów. Planujemy działania o charakterze ekologicznym, edukacyjnym, ale i promocyjnym, wykorzystując bardzo duży potencjał każdej ze stronpowiedział wiceprezes zarządzający Legii Marcin Herra.

Misja ZOO

Warszawskie ZOO realizuje misję polegającą na ochronie przyrody, by ocalić wspólny świat ludzi i zwierząt. Te założenia są wdrażane w życie poprzez hodowlę, edukację i naukę, współpracę z partnerami prezentującymi podobne cele i wartości. ZOO jest wizytówką bogatej historii Warszawy i częścią jej przyszłości – zieloną wyspą w sercu stolicy.

– Edukacja ekologiczna jest dziś niezbędna do zrozumienia otaczającego nas świata oraz potrzeby chronienia środowiska życia zwierząt i ludzi, bo to nasz wspólny świat. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Legią będziemy mogli dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, uwrażliwiając ich na konieczność ochrony przyrody. Sport, jako zdrowa rywalizacja pełna emocji, z powodzeniem może służyć wspólnej sprawie ochrony ginących gatunków. Drużyna piłki nożnej Warszawskiego ZOO – FC Żubry, jest tego doskonałym przykładem. Żubr, będący symbolem udanej ochrony gatunkowej, został ocalony m. in. dzięki ogrodom zoologicznym. Teraz, podobnie jak sportowcy walczący na boisku, możemy wspólnie walczyć o ochronę naszej przyrody, inspirując innych do działania powiedziała wicedyrektor warszawskiego ZOO Katarzyna Myszkorowska.