Aktualności 9 lipca 2024

“Tatrzańskie opowieści” zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie

Wydawnictwo SQN ogłosiło, że książka "Tatrzańskie opowieści" autorstwa Mateusza Waligóry i Dariusza Jaronia została uhonorowana nagrodą literacką Zakopanego oraz zdobyła nagrodę publiczności.

O czym opowiada nagrodzona książka?

Podczas gali Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, która odbyła się 7 lipca w Kinie Giewont, poznaliśmy tegorocznych laureatów. “Tatrzańskie opowieści” to wyjątkowa relacja z 32-dniowej wędrówki Mateusza Waligóry po wszystkich znakowanych szlakach polskich Tatr. Książka zawiera opisy niesamowitej przygody, ale też pozwoliła autorowi na przeanalizowanie wpływu turystyki na tatrzańską przyrodę.

Co wyróżnia tę książkę?

Dariusz Jaroń, czyli współautor, zadbał o to, by książka była wnikliwa dzięki rozmowom z lokalnymi mieszkańcami, w tym ochroniarzami przyrody, przewodnikami, lokalnymi artystami i rzemieślnikami, którzy dzielą się swoimi historiami i doświadczeniami. Wydawnictwo SQN dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie “Tatrzańskich opowieści”, a rzecz jasna szczególnie samym autorom. Podziękowania należą się także czytelnikom, bez których otrzymanie nagrody publiczności byłoby niemożliwe.