Aktualności 5 lipca 2024

SSC Napoli prezentuje nowe logo i koszulki

SSC Napoli z dumą prezentuje swoją nową identyfikację wizualną za pomocą filmu promującego, w którym opisane jest uczucie dumy związane z "byciem człowiekiem Napoli".

Logo klubu zostało odnowione, a tradycyjne napoleońskie N jest teraz bardziej minimalistyczne i współczesne w designie. Pozbawione dodatkowych elementów, wygląda czyściej i bardziej stylowo w monochromatycznej wersji. Największą zmianą jest typografia. Po raz pierwszy klub ma własną czcionkę – BE NAPOLI – idealną syntezę cech marki i miasta, które reprezentuje.

Zaprezentowano piękno Neapolu

Inspiracją do stworzenia filmu promocyjnego są miasto i neapolitańska duma. Film celebruje cuda Neapolu, ucieleśnia neapolitańskiego ducha i podkreśla istotne cechy neapolitańskiej kultury. Film zabiera nas przez stare i nowe dzielnice, dzielnice hiszpańskie, dzielnicę Sanita, Spaccanapoli i Centro Direzionale. Przyglądamy się najbardziej kultowym miejscom miasta, ale także niektórym z jego mniej znanych, choć nie mniej pięknych skarbów, takich jak Ipogeo dei Cristallini, starożytny przykład greckiej sztuki, i Szpital Lalek, magiczne miejsce, w którym stare lalki są „przyjmowane”, aby otrzymać nowe życie.

Opowieść bawi się kontrastami wizualnymi i koncepcyjnymi i jest inkluzywna, mając na celu oddanie hołdu intelektualnej i kulturowej różnorodności Neapolu, miasta, które jest innowacyjne, ale także głęboko zakorzenione w przeszłości, gdzie istnieje cienka granica między przesądem a wiarą, a serce wiecznie rywalizuje z rozumem. To jest Neapol. Teatr. Neapol to naturalna scena, na której może się zdarzyć wszystko. Neapol to skrzyżowanie stylów i kultur, które klub chce uosabiać. Na tym tle pojawia się nowy strój domowy, zaprezentowany w kultowym miejscu archeologicznym Pausilypon i wewnątrz Seiano Grotto*.

Detale na koszulce

Koszulka domowa SSC Napoli na sezon 2024/25 charakteryzuje się stylowym wzornictwem i dbałością o szczegóły, podkreślając proste, eleganckie linie z detalami retro, w tym dekoltem w kształcie litery V. Koszulka jest efektem współpracy z EA7, która została potwierdzona jako globalny partner techniczny klubu czwarty rok z rzędu. Jedną z głównych innowacji jest naszywka z logo SSC Napoli, która została przekształcona z efektem 3D. Nie tylko dodaje to koszulce wizualnego wymiaru, ale także podkreśla skupienie klubu na najnowszych trendach projektowych i wysokiej jakości detalach.

Nowe napisy SSC Napoli przedstawiają nowoczesne, dynamiczne postacie, tworząc bardziej kuszący, współczesny wygląd. Koszulka z poliestru o sportowych osiągach ma nowy wzór hot press na całej powierzchni kultowego „N”. Kontrastujące detale z teksturowanego materiału elastycznego podkreślają ergonomiczny krój, a okrągłe rękawy są wzmocnione podwójną warstwą kontrastowego ściągacza. Aby produkt był wyjątkowy i autentyczny, koszulka ma specjalny hologram Scudetto na dole. Koszulka domowa trafi do sprzedaży w oficjalnym sklepie internetowym w piątek o 19:26.

fot. SSC Napoli