Aktualności 24 maja 2024

“Aktywna Szkoła” cały czas trwa. Ministerstwo zachęca do udziału

autor: Jakub J
Jak podała oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki już ponad 2800 szkół z całej Polski zgłosiło się do programu "Aktywna Szkoła". Do udziału zachęca sam minister sportu Sławomir Nitras.

Każde dziecko powinno móc korzystać z boiska, bieżni czy basenu w swojej okolicy, czy z aktywności prowadzonych tam przez profesjonalistów. Te zajęcia mają za zadnie nie tylko podniesienie sprawności ruchowej, ale też wzmocnienie mentalne i wsparcie w zakresie społecznym i kompetencyjnym. Doskonale, gdyby udało się włączyć w aktywności cale rodziny – zachęca do podsyłania zgłoszeń Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki.

Zgłoszeń według informacji ministerstwa jest już bardzo dużo. Ponadto trwa jeszcze nabór do programów “Aktywny Weekend” i “Aktywny Orlik”

Więcej potrzebnych informacji, by móc wziąć udział w projekcie, można uzyskać na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki, jak i dzwoniąc pod numer :+48 537 255 791.

Program “Aktywna Szkoła” ma na celu pozwolić, by młodzież mogła częściej i chętniej korzystać z aktywności fizycznej. Statystyki pokazują, że ten problem w Polsce cały czas występuje, a nawet się pogłębia.

fot. aktywnaszkoła.pl