Aktualności 23 maja 2024

Ekscentryczny tenisista dołączy na czas Wimbledonu do BBC. Reakcje podzielone

autor: Jakub J
Ogłoszenie, że finalista Wimbledonu z 2022 roku Australijczyk Nick Kyrgios dołączy do zespołu ekspertów "BBC" na czas Wimbledonu, podzieliło opinię publiczną. Tenisista znany z kontrowersyjnego stylu i wypowiedzi oficjalnie leczy teraz kontuzję, ale też coraz częściej komentuje i ocenia mecze z perspektywy eksperta.

Nie znałem go zbyt dobrze, zanim podjęliśmy współpracę. Zadzwonili do mnie z Eurosportu i powiedzieli, że mamy w ekipie ważne wzmocnienie. Zostaliśmy duetem, a Nick bardzo szybko się przystosował. Milczał podczas punktów, a gdy się odzywał, zawsze był naturalny i mówił to, co myśli. Moim zadaniem było wyciągnąć z niego to, co najlepsze i – sądząc po pozytywnych reakcjach widzów – to się udało. Podobało mi się, że nie było w nim obawy, że kogoś urazi. W jego komentarzach nie było filtra, pracował tak, jakby nie miał na sobie słuchawek i po prostu rozmawiał o tenisie. Kyrgios miał też okazję grać przeciwko zawodnikom, których mecze relacjonowaliśmy, więc miał do dodania nowe i unikalne opinie – powiedział Nick Lester, dziennikarz, który widział Kyrgiosa w pracy przy Australian Open 2024.

Zupełnie inną opinię na temat “zatrudnienia” tenisisty do ekipy brytyjskiej stacji “BBC” ma członkini parlamentu Wielkiej Brytanii Carolina Nokes.

To hańba, która pokazuje pogardę BBC wobec kobiet. Ich pracownice zarabiają mniej od mężczyzn i zmusza się je do rezygnacji, gdy są uważane za zbyt wiekowe, a teraz będą współpracować z kimś, kto przyznał się do fizycznego ataku na kobietę – powiedziała Nokes.

Turniej na trawiastych kortach Wimbledonu jest najstarszym i według wielu ekspertów najbardziej prestiżowym turniejem tenisowym na świecie. Rekordzistą w liczbie zwycięstw na tych kortach jest Roger Federer.

fot. pressfocus.pl