Aktualności 14 maja 2024

Aston Villa i światowy gigant osiągneli porozumienie. Szykuje się zmiana

autor: Jakub J
Niemiecka marka adidas zastąpi brytyjska firmę odzieżową Castore, która z Aston Villą związana była od początku sezonu 22/23. Teraz, po raz pierwszy w historii klubu logo adidasa znajdzie się na koszulkach drużyny z Birmingham.

Z przecieków i informacji wokół “The Villains” wynika, że rezygnacja po dwóch latach ze sponsoringu firmy “Castore” była następstwem reakcji samych zawodników i zawodniczek. Zarówno męska, jak i kobieca drużyna miała być niezadowolona z jakości materiału koszulek produkowanych przez brytyjską firmę.

Logo innego sponsora, czyli Betano, które w ostatnich latach można było widzieć na klubowych strojach, pozostanie dalej, tak jak miało to miejsce dotychczas.

Warto wspomnieć, że około 6 % udziałów w adidasie ma egipski biznesmen Nassef Sawiris, który aktualnie jest prezesem Aston Villi.

Na oficjalny komunikat dotyczący umowy klubu z ze znaną marką trzeba jeszcze poczekać. Kibice drużyny z hrabstwa West Midlands są jednak już podekscytowani nowym projektem i wielkim kontraktem.

fot. Aston Villa (X)