Aktualności 25 kwietnia 2024

JUŻ W NIEDZIELĘ POZNAMY MISTRZA PKO BP EKSTRAKLASA GAMES!

Dwunastu najlepszych graczy EA SPORTS FC 24 w Polsce, dziewięć klubów PKO BP Ekstraklasy oraz dwa z 1 Ligi – to może oznaczać tylko jedno. Już w najbliższy weekend odbędą się wielkie finały szóstej edycji PKO BP Ekstraklas Games. Transmisje, podczas których poznamy najlepszego Polaka w e-futbolu, śledzić można na oficjalnym Twitchu, Facebooku i YouTube Ekstraklasy.

Największe polskie rozgrywki FC 24 prowadzone przez Ekstraklasę wystartowały w październiku cyklem turniejów OPEN. Od lutego natomiast 18 reprezentantów klubów rywalizowało w sezonie zasadniczym PRO. Po ośmiu turniejach wyłoniona została szóstka najlepszych graczy, do których w finałach dołączą najlepsi z Barażów, zwycięzca fazy OPEN oraz dwóch czołowych graczy INEA 1. Liga Games.

Przy tak wyrównanej stawce graczy stojących na wysokim poziomie ciężko wskazać potencjalnego faworyta, ale z pewnością warto uważnie obserwować kilku graczy z największymi szansami na zwycięstwo. Wśród nich trzeba wymienić lidera tabeli po sezonie zasadniczym PRO, czyli weterana rozgrywek Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego reprezentującego barwy Pogoni Szczecin. Szyki pokrzyżować będzie chciał mu Szymon „blachu” Błachowiak z ŁKS-u Łódź, który po dwóch tytułach wicemistrza z rzędu, ostrzy sobie zęby na upragniony triumf w rozgrywkach.

Nie można zapominać także o zawsze mocnym Maksymilianie „Zalewskyy’m” Zalewskim z Puszczy Niepołomice oraz o dwóch ostatnich mistrzach Polski – Kamilu „Riptorku” Soszyńskim z Jagiellonii Białystok i Kacprze „Furmanie” Furmanku z Lecha Poznań. Na rywalizację z weteranami szykują się także debiutujący w rozgrywkach PRO „młodzi gniewni”, czyli Patryk „J0K3R” Siajkowski z Legii Warszawa i Adam „Neerven” Marczak z Rakowa Częstochowa oraz triumfator fazy OPEN – Sebastian „szlasky” Szlaski.

Najważniejszy turniej kończący szósty sezon PKO BP Ekstraklasa Games odbędzie się w Rotundzie PKO Banku Polskiego w Warszawie w dniach 27-28 kwietnia. FANI MOGĄ ŚLEDZIĆ RYWALIZACJĘ NAJLEPSZYCH GRACZY W KRAJU PODCZAS TRANSMISJI ONLINE NA KANAŁACH EKSTRAKLASY – NA TWITCHUYOUTUBE I FACEBOOKU.

Pula nagród całego turnieju wynosi 45 tysięcy złotych. Najlepszy zawodnik tego sezonu wystąpi w FC PRO World Championship, a oprócz tego razem z wicemistrzem Polski zagrają w fazie grupowej eChampions League. Partnerem Tytularnym rozgrywek trzeci rok z rzędu jest PKO Bank Polski. Pozostałymi partnerami są marki SteelSeries – dostępna w sklepach Media Expert, Domino’s Pizza, 4F oraz Yumisu. Turniej – po raz szósty z rzędu – organizowany jest na licencji udzielonej przez wydawcę gry – EA SPORTS.