Aktualności 19 kwietnia 2024

Wielki weekend dla wrocławskich sportowców

W sobotę ważna walka bokserska Mateusza Masternaka z Jeanem Jacquesem Olivierem, a w niedzielę niezwykle istotny dla losów tabeli PKO BP Ekstraklasy mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa. WKS i Master walczą razem!

Na ten wyjątkowy weekend Śląsk Wrocław wraz z Mateuszem Masternakiem przygotowali wspólne video, zagrzewające do boju obie strony. Wrocławianie liczą na dwie wygrane!

Najpierw, w sobotni wieczór, swój pojedynek stoczy Mateusz Masternak. Pięściarz skrzyżuje rękawice z Jeanem Jacquesem Olivierem. Dla Polaka będzie to pierwsze starcie od grudniowej walki o mistrzostwo świata federacji WBO z Chrisem Billamem-Smithem. Wówczas Master przegrał bardziej z kontuzją niż rywalem, nie zdołał bowiem wyjść do ringu na ósmą rundę ze względu na uraz żeber. Wcześniej Mateusz wygrał pięć z siedmiu rozegranych rund. Walka z Olivierem ma ponownie otworzyć wrocławianinowi drogę do pojedynku o mistrzowski pas. By znów liczyć się w grze o najważniejsze trofea, Master musi pokonać Francuza. Pojedynek zorganizowano w hali KGHM Ślęża Wrocław. Bilety dostępne TUTAJ. Na hasło „WKS25” dla kibiców Śląska przygotowano 25-procentowy rabat.

Dzień po Masternaku swoje niezwykle ważne starcie będzie miał piłkarski Śląsk. Podopieczni Jacka Magiery o godz. 17:30 zmierzą się w Warszawie z Legią. WKS zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do liderującej Jagiellonii dwa punkty, a do końca sezonu pozostało jedynie sześć meczów. Legia, z nowym trenerem Goncalo Feio, zajmuje szóste miejsce, cztery „oczka” za Śląskiem. We Wrocławiu gospodarze rozbili rywali aż 4:0, więc wśród piłkarzy ze stolicy na pewno będzie ogromna chęć rewanżu. Z drugiej strony do gry po ostatnim zawieszeniu wraca Erik Exposito, który w dwóch ostatnich meczach z legionistami zdobył trzy bramki. Mecz zapowiada się znakomicie, a transmisja dostępna będzie w TVP 2, TVP Sport i Canal+.

Produkcja filmu i sesji zdjęciowej nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Jedna część filmu nagrana została w sali treningowej Mateusza Masternaka, a druga w wieczorowej scenerii Tarczyński Arena Wrocław.