Aktualności 4 kwietnia 2024

Misja Euro 2024. Kierunek Hanower

autor: Jakub J
Tak jak forma sportowa reprezentantów Polski, z którą przyjadą na turniej do Niemiec pozostaje zagadką, tak miejsce, gdzie kadra będzie stacjonować, nie jest już tajemnicą. PZPN oficjalnie zdecydował, które miasto będzie bazą naszych kadrowiczów podczas turnieju.

W środę prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że to właśnie Hanower będzie polska bazą na Euro 2024. Kadrowicze trenować będą na obiektach klubu Hannover 96, a zamieszkają w Sheraton Hannover Pelikan Hotel. Jest to czterogwiazdkowy hotel w miejscu, w którym niegdyś była fabryka. Znajduje się około dwie minuty drogi od stacji metra Hannover PelikanStrasse i 5 km od bazy sportowej i boisk treningowych klubu.

Hanower u Kuleszy i spółki zyskał większe uznanie niż takie miasta jak chociażby Poczdam czy Brema, które również były rozważane jako baza dla biało-czerwonych.

Stadion Hannoveru 96 mieści się przy “Robert-Enke-Strasse”, nadaną na cześć tragicznego zmarłego bramkarza drużyny w latach 2004-2009. Reprezentanci Polski przygotowywać się będą w centrum treningowym H96.