Aktualności 2 kwietnia 2024

Duże pieniądze dla triumfatorów Miami Open 2024. Kwoty robią wrażenie

autor: Jakub J
Poznaliśmy już zarówno zwycięzcę, jak i zwyciężczynię tegorocznych turniejów w Miami na Florydzie. Jannik Sinner i Danielle Collins za wygraną w USA otrzymali pokaźne kwoty.

Jannik Sinner, dla którego zwycięstwo w Miami Open było dwunastym triumfem w cyklu ATP, po raz kolejny udowodnił, że na ten moment nie ma w tenisie sobie równych. Włoch wygrał już trzeci turniej w tym roku, w tym jeden wielkoszlemowy Australian Open. Wraz ze wzrostem formy pochodzącego z Innichen zawodnika, zwiększa się również stan jego konta.

Po zwycięstwie w finale nad Bułgarem Grigorem Dimitrowem, Sinner wzbogacił się o kolejne 1,1 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje mniej więcej 4,39 mln. Patrząc na to, że nie minęła jeszcze połowa tego roku i w jakiej dyspozycji znajduje się włoski tenisista, kwestią czasu wydają się kolejne miliony wpływające na jego konto po następnych zwycięstwach.

Najważniejszy triumf w swojej karierze i wyjątkowy odniosła również Danielle Collins, która to prestiżowy turniej zakończyła efektownym zwycięstwem nad Jeleną Rybakiną. Dla Collins trzeci tytuł w karierze można za uznać za ten wyjątkowy, gdyż Amerykanka po sezonie 24/25 kończy sportową karierę. Wygrana w Miami Open zapewniła pochodzącej notabene z Florydy zawodniczce dużo punktów do rankingu jak i bardzo duże pieniądze. Dokładnie takie same, jakie otrzymał triumfator turnieju.

Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy w historii zawodów doszło do całkowitego wyrównania płac dla kobiet i mężczyzn.