Aktualności 2 kwietnia 2024

Limit kombinezonów na skoczka. Już niedługo ma wejść w życie

autor: Jakub J
O sensacyjnym pomyśle wprowadzenia limitu strojów dla zawodnika w ciągu sezonu wspomniał po ostatnich zawodach w Planicy Sandro Pertille. Wypowiedź włoskiego szefa skoków przytoczył portal TVPSPORT.PL.

Aktualnie liczba kombinezonów, z których korzystają zawodnicy w stawce Pucharu Świata, sięga nawet 50 na sezon. Skłania to do wielokrotnych prób kombinacji, za które zawodnicy często są dyskwalifikowani. Aby sytuacja z kombinezonami była przejrzysta, a skoki jeszcze bardziej sprawiedliwe, powstał pomysł, żeby zredukować liczbę strojów do 8-10 na sezon.

O rewolucji, która ma wejść do skoków narciarskich już niebawem poinformował przy okazji finału sezonu w słoweńskiej Planicy dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertille.

Poważnie rozważamy wprowadzenie limitu strojów na zawodnika na sezon – zapowiedział Włoch.

Pomysł wprowadzenia limitu kombinezonów dla zawodnika w skokach przypomina ten z wyścigów Formuły 1, w której to kierowcy mają wyznaczoną liczbę silników, z których mogą skorzystać na przestrzeni całego sezonu.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i wydaje się, że im bliżej sezonu 24/25, tym Pertille i spółka będą przekazywać coraz więcej informacji dotyczących urozmaicenia zawodów i wprowadzenia ewentualnych nowych zasad.