Aktualności 29 marca 2024

Warciarz – pociąg Kolei Wielkopolskich w barwach Warty Poznań oficjalnie zaprezentowany

– Tym pociągiem kibice będą mogli dotrzeć nie tylko na najbliższy mecz z Zagłębiem Lubin, ale także na wszystkie mecze w Grodzisku Wlkp. w tym i następnym sezonie – mówi Mikołaj Grzyb z zarządu Kolei Wielkopolskich, które w piątkowe popołudnie na Dworcu Letnim uroczyście zaprezentowały pojazd w barwach Warty Poznań.

Z głośników słychać było utwór Welshly Arms „Legendary”, który od lat towarzyszy piłkarzom „Zielonych” wychodzących na mecz, była odpowiednia oprawa świetlna i liczni goście. W takich okolicznościach na peron Dworca Letniego w Poznaniu wjechał pojazd szynowy SA 132 – 009. Na przednim wyświetlaczu miał napis „Warciarz”, a spośród innych składów wyróżniał się efektownym oklejeniem w barwach najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu.

To był oficjalny debiut pociągu Kolei Wielkopolskich – pierwszego tego typu w Polsce, bo w całości pokrytego kolorami klubu piłkarskiego i z jego herbem. Pojazd ma już zwyczajową nazwę i będzie regularnie kursował na trasach z Poznania do Wolsztyna oraz z Poznania do Wągrowca. Ale nie tylko. Kibiców Warty z pewnością ucieszy fakt, iż pociągiem w klubowych barwach będzie można udać się na mecz do Grodziska Wlkp.

– Nasza współpraca z Wartą Poznań trwa już od niemal pięciu lat. Początkowo dotyczyła wsparcia sekcji amp futbolu i byliśmy z niej szczególnie dumni, gdy rok temu Marcin Oleksy odebrał nagrodę w plebiscycie FIFA Puskas Award. Cieszyliśmy się, że mieliśmy symboliczny wkład w ten sukces. Teraz też jesteśmy bardzo dumni, bo mamy przekonanie, że partnerstwo z Akademią Warty Poznań to krok w dobrą stronę, ponieważ wspieramy w ten sposób młodych piłkarzy i piłkarki. Trzymamy za nich kciuki – mówi Mikołaj Grzyb, członek zarządu Kolei Wielkopolskich, i dodaje: – Ten piękny pociąg zaraz po prezentacji wejdzie do rozkładu i będzie kursował na trasach do Wągrowca i Wolsztyna. Ponadto pojazd będzie dostępny dla kibiców Warty Poznań, który będą mogli komfortowo i punktualnie dotrzeć na mecz w Grodzisku Wlkp. Nie tylko na ten jeden mecz, ale także na wszystkie mecze w Grodzisku w tym i następnym sezonie.

– Cieszymy się, że nasza współpraca z Kolejami Wielkopolskimi ciągle się rozwija. A zaprezentowany właśnie pociąg jest tego kolejnym, naocznym dowodem. Taki pojazd w barwach klubowych to nowość nie tylko wielkopolskich torach, ale również w skali kraju. Jest dla nas powodem do radości i dumy z faktu, że tworzymy wspólną historię i w taki symboliczny sposób możemy zaznaczyć obecność Warty Poznań w naszym regionie – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner. – Możliwość dojazdu „Warciarzem” na mecze w Grodzisku Wlkp. to cenna inicjatywa. Jest wygodną i bezpieczną opcją, a na dodatek promuje transport publiczny, który jest rozwiązaniem ekologicznym. Takie rozwiązania wspieramy jako klub.