Aktualności 28 marca 2024

“Twist the Throttle”. Wyjątkowa produkcja o speedwayu

"Twist the Throttle" to nowy, pięcioczęściowy serial dokumentalny o żużlu, przedstawiający 52 szybkie weekendy pełne emocji, wycieków i bohaterów tej dyscypliny sportu. Można w nim znaleźć sporne historie z całego sezonu FIM Speedway Grand Prix 2023, opowiadane przez różne osobistości tego sportu przy dźwiękach warczących silników o pojemności 500 cm3. To dokument dla tych, dla których żużel jest całkowicie nowy, a także hardkorowych fanów.

– Uwielbiam podejmować ryzyko, im większe, tym bardziej satysfakcjonujące – powiedział Tai Woffinden.

“Twist the Throttle” daje wyjątkowy dostęp do trzykrotnego mistrza Taia Woffindena, wschodzącej gwiazdy Dana Bewley’a, szybkiego Fredrika Lindgrena, solidnego Jacka Holdera i mnóstwa surowych talentów na padoku.

W serialu można śledzić poczynania szesnastu najszybszych żużlowców podczas potyczek w europejskich sercach tego sportu: od rodzinnego stadionu Donji Kraljevec po Wrocław, gdzie polski żużel dominuje w kulturze, przez Cardiff, Teterow, Toruń i nie tylko.

– Jest szesnastu najlepszych zawodników na świecie i wszyscy są tutaj, aby wygrać Grand Prix – dodał Jason Doyle

“Przekonaj się, jak wygląda najcięższe 60 sekund w sportach motorowych, gdy żużlowcy walczą o punkty w Mistrzostwach Świata na motocyklach o pojemności 500 cm3 z jednym biegiem i bez hamulców” – zachęcają producenci serialu.