Aktualności 7 grudnia 2023

Stadion Śląski będzie gospodarzem finału Tauron SEC 2024!

Promotor cyklu TAURON Speedway Euro Championship One Sport, wraz z FIM Europe poinformowali, że Wielki Finał przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Żużel powróci do "Kotła Czarownic" po pięciu latach przerwy.

Promotor cyklu TAURON Speedway Euro Championship One Sport, wraz z FIM Europe poinformowali, że wielki finał przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Żużel powróci do “Kotła Czarownic” po pięciu latach przerwy.

TAURON Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań, w którym zawodnicy walczą o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy oraz o miejsce w stawce FIM Speedway Grand Prix. Po dwóch turniejach, które odbyły się w latach 2018-2019 organizatorzy zadecydowali, że Stadion Śląski ponownie ugości najlepszych zawodników Starego Kontynentu w ramach finałowej rundy TAURON SEC.

Wracamy na Stadion Śląski, ponieważ Indywidualny Mistrz Europy zasługuje na to, by odebrać trofeum na oczach dziesiątek tysięcy kibiców. Śląsk to region, w którym kibice żyją żużlem, dlatego idea, by zebrać ich wszystkich na trybunach legendarnego stadionu, wydaje się trafiona. Mając za sobą dwa finały rozegrane na Stadionie Śląskim, jesteśmy przekonani, że przyszłoroczne zmagania, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym odbędą się na najwyższym możliwym poziomie – powiedział Karol Lejman.

Oba turnieje rozegrane na Stadionie Śląskim na zawsze wpisały się w historię Indywidualnych Mistrzostw Europy ze względu na wydarzenia, które miały tam miejsce. W 2018 roku kibice zgromadzeni na trybunach, jak i przed telewizorami byli świadkami perfekcyjnego występu Leona Madsena, który przypieczętował swój pierwszy tytuł mistrzowski, zdobywając komplet punktów.

To fantastyczna wiadomość, że Speedway Euro Championship po pięciu latach ponownie wraca na Stadion Śląski. To legendarne miejsce dla polskiego żużla. To właśnie w Chorzowie, 50 lat temu pierwszy złoty medal dla Polski zdobywał nieodżałowany Jerzy Szczakiel. Jestem naprawdę zbudowany tą informacją, ponieważ pamiętam imprezy SEC z 2018 i 2019 roku. Cieszę się, że cykl SEC ciągle się rozwija, a Promotorzy szukają możliwości, aby dostarczyć Kibicom i zawodnikom niezapomnianych wspomnień. Już nie mogę się doczekać 21 września – powiedział Prezydent FIM Europe, Michał Sikora.

Rok później zobaczyliśmy kapitalne pojedynki o medale, które stoczyli Mikkel Michelsen z Grigorijem Lagutą oraz Leon Madsen z Kacprem Woryną. Ówczesny obrońca tytułu zmierzył się z Polakiem w wyścigu dodatkowym o brązowy medal. Woryna prowadził przez trzy okrążenia, jednak defekt odebrał mu szansę walki z Duńczykiem. W wyścigu o złoto Michelsen wykorzystał błąd Laguty, wyprzedził go i został złotym medalistą cyklu TAURON SEC 2019.

To było wielkie przeżycie móc jeździć przy tak licznie zgromadzonej publiczności. Nawierzchnia toru została bardzo dobrze przygotowana, dzięki czemu mogliśmy ścigać się bez problemów. Pomysł powrotu na Stadion Śląski oceniam jako świetny – mówił po jednym z turniejów na Śląskim Michelsen.

Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2024 odbędzie się 21 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na to wydarzenie w cenie od 29 zł dostępne są na www.ebilet.pl oraz speedwayeuro.com. Program zawodów: 25 zł. Osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem przysługuje bilet w cenie 58 zł (2×29 PLN). O przyznaniu biletu dla osoby niepełnosprawnej decyduje zaświadczenie o niepełnosprawności przesłane do eBilet.