Zapłacono fortunę za prawa telewizyjne Bundesligi i 2. Bundesligi
Prawa telewizyjne na transmisję czterech kolejnych sezonów Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL), obejmującej Bundesligę oraz 2. Bundesligę, zostały sprzedane za 4,5 miliarda euro.
Podobnie jak dotychczas, mecze będą dostępne dla niemieckich kibiców w płatnych kanałach Sky i DAZN, a skróty spotkań będą emitowane przez publiczną telewizję ARD.
Nowa umowa obejmuje sezony od 2025/26 do 2028/29, a jej wartość wzrosła o 2 procent w porównaniu z poprzednim czteroletnim kontraktem. Najwięcej jednak niemieckie kluby zarobiły w latach 2017–2021, kiedy dochody wynosiły 1,16 miliarda euro na sezon, czyli więcej niż obecne 1,12 miliarda euro za sezon.
– To ogromny sukces dla ligi i wspaniały moment dla niemieckiego futbolu. Nasze rozgrywki pokazują swoją wyjątkową atrakcyjność – stwierdził Hans-Joachim Watzke, przewodniczący rady nadzorczej DFL.
Adrian Janiuk
Więcej Finanse
Sponsorzy MŚ 2026. Ile zapłacą? Kto zareklamuje się podczas mundialu?
Trzy kraje, 16 miast gospodarzy i aż 48 zespołów – zbliżające się wielkimi krokami piłkarskie mistrzostwa świata będą rekordowe pod wieloma względami. Rozgrywany w USA, Kanadzie i Meksyku mundial wspierają światowi potentaci. Wśród nich jest wiele marek, które kojarzymy z dużymi turniejami, ale także takie, które debiutują na wielkiej futbolowej…