Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet 2025 pokaże TVP
Telewizja Polska pozyskała wyłączne prawa do transmisji turnieju finałowego EURO 2025 oraz mistrzostw Europy piłkarzy do lat 21, który zostanie rozegrany w 2027 roku.
Przypomnijmy, że Polki pierwszy raz w historii awansowały do finałów mistrzostw Europy. Turniej odbędzie się w Szwajcarii w przyszłym roku, a zawodniczki Niny Patalon zmierzą się z trudnymi rywalkami. Na ich drodze staną bowiem Niemki, Szwedzki i Dunki.
To był przedsmak
W ostatnich dniach dużo mówiło się o tym, że ten czempionat może być transmitowany w TVP. Oznaką optymizmu było to, że publiczny nadawca transmitował losowanie grup EURO 2025. I rzeczywiście to był dobry omen, TVP zdecydowała się zakupić prawa do turnieju, co pozwoli jeszcze bardziej spopularyzować piłkę kobiecą w naszym kraju. Dodajmy, że w TVP Sport można oglądać mecze kobiecej Ekstraligi.
– To wspaniała wiadomość, że Telewizja Polska będzie mogła zaprezentować na naszych antenach historyczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku. Historyczne, bowiem po raz pierwszy w turnieju wystąpi nasza biało-czerwona drużyna. Piłka nożna kobiet cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców na całym świecie, dlatego jako nadawca publiczny prezentujący sport w najlepszym wydaniu nie mogliśmy być obojętni na ten trend. Cieszę się również z nabycia licencji do Euro U-21, także z udziałem naszych piłkarzy. W efekcie będziemy mieli na naszych antenach lato z wielkimi futbolowymi emocjami – komentuje Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP (cytat ze sport.tvp.pl).
Świetna oglądalność
Niedawne spotkanie barażowe z Austrią, które przesądziło o awansie Polek na ten turniej, miało znakomitą oglądalność. Mecz oglądało średnio blisko 350 tysięcy osób, a w najlepszym momencie (tzw. „peak”) niemalże 650 tysięcy.
Bartłomiej Najtkowski
Więcej Aktualności
Stały punkt w piłkarskim kalendarzu. Finał STS Pucharu Polski na PGE Narodowym to wyjątkowe wydarzenie
Finał Pucharu Polski to nie tylko święto piłki nożnej, ale także duże wydarzenie, które przykuwa uwagę całej sportowej Polski. W tym roku o triumf w rozgrywkach powalczą Raków Częstochowa i Górnik Zabrze, a spotkanie zostanie rozegrane tradycyjnie 2 maja.