Sprzedano rekordową liczbę biletów na igrzyskach w Paryżu
Trwające igrzyska olimpijskie w Paryżu biją rekordy pod względem liczby sprzedanych biletów. Jak podaje "Le Figaro", sprzedano 9,4 miliona wejściówek, co oznacza wzrost o 1,1 miliona w porównaniu z igrzyskami w Atlancie w 1996 roku.
Najwięcej biletów zakupili Francuzi, którzy nabyli aż 5,7 miliona sztuk (61 procent). Na drugim miejscu, praktycznie remisując, uplasowali się Amerykanie i Brytyjczycy, z wynikiem 1,7 miliona biletów, co stanowi po 18 procent. Holendrzy zdobyli osiem procent wejściówek, a Belgowie siedem. Łącznie kibice ze 197 krajów dokonali zakupu.
61% de Français figurent parmi les acheteurs. Les autres acquéreurs, soit 39%, viennent de 197 pays.
→ https://t.co/CTgpEbqHYL pic.twitter.com/jiewYFZlhV— Le Figaro (@Le_Figaro) August 8, 2024
Igrzyska w Paryżu potrwają do niedzieli 11 sierpnia.
fot. Pressfocus.pl
Adrian Janiuk
Więcej Aktualności
Stały punkt w piłkarskim kalendarzu. Finał STS Pucharu Polski na PGE Narodowym to wyjątkowe wydarzenie
Finał Pucharu Polski to nie tylko święto piłki nożnej, ale także duże wydarzenie, które przykuwa uwagę całej sportowej Polski. W tym roku o triumf w rozgrywkach powalczą Raków Częstochowa i Górnik Zabrze, a spotkanie zostanie rozegrane tradycyjnie 2 maja.