Aktualności 11 lipca 2024

Muzeum narciarstwa im. Małysza ma wzięcie! Do przetargu zgłosiło się wielu chętnych

autor: Adrian Janiuk
Siedem propozycji wpłynęło na przetarg, który ma na celu wyłonienie wykonawcy budynku Beskidzkiego Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza w Wiśle. Urząd miejski ogłosił, że szacowany koszt inwestycji wynosi 13,78 mln zł. Dwie z ofert są poniżej tej kwoty.

Budynek ma powstać w parku w centrum miasta. Wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na ukończenie projektu.

Urząd w Wiśle otworzył złożone oferty. Jest ich siedem, a proponowane kwoty wahają się od około 13,48 mln zł do 17,97 mln zł. Samorząd poinformował w Biuletynie Informacji Publicznej, że na realizację projektu przeznaczył niespełna 14 milionów złotych (13,78 mln zł). Dwie oferty mieszczą się w tej kwocie.

Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, wyraził nadzieję pod koniec maja, że wykonawca zostanie szybko wybrany i rozpoczną się prace, żeby w 2025 roku miasto mogło otworzyć muzeum.

Muzeum zostanie zbudowane na miejscu obecnej hali parkowej, która zostanie rozebrana. Nowy obiekt będzie miał te same wymiary w planie, ale będzie dwupiętrowy. Wisła uzyskała 18 mln zł z funduszy UE na realizację muzeum.

Samorząd posiada już projekt, pozwolenie na budowę oraz koncepcję wystawy. Inicjatywa stworzenia muzeum jest wspólnym projektem marszałka województwa śląskiego, burmistrza Wisły oraz samego Adama Małysza, światową legendę skoków narciarskich. W muzeum będą prezentowane trofea zdobyte przez Małysza, Piotra Żyłę oraz innych olimpijczyków, w tym biegaczy i alpejczyków.

fot. Pressfocus.pl