Aktualności 13 czerwca 2024

KSW i RIZIN Fighting Federation nawiązali współpracę

autor: Adrian Janiuk
Jeden z szefów KSW – Martin Lewandowski poinformował, że federacja nawiązała współpracę z japońską organizacją Rizin Fighting Federation, która będzie polegać na wymianie zawodników między KSW a Rizin.

Lewandowski, współwłaściciel KSW, zapewnił, że w tej chwili federacja skupia się na organizacji czterech międzynarodowych wydarzeń rocznie – dwóch w Czechach oraz dwóch we Francji. Dodatkowo planują zwiększyć swoją obecność wśród azjatyckiej publiczności, co skłoniło ich do nawiązania współpracy z RIZIN.

Wymiana ogólnie zawodników. Nie chodzi tylko tu o Kubę (Wikłacza – przyp. red.), tylko o zawodników. Ogólnie taka współpraca, która będzie oparta na wymianie zawodników. Zobaczymy oczywiście, jak to się potoczy, bo nie mamy tego przypieczętowanego, w tym sensie, że tak, mamy już całą listę zawodników. Wiadomo, że oni też niekoniecznie mogą chcieć dać swojego mistrza do konfrontacji u nas, bo ten zawodnik przyjeżdżając może dostać wciry, a to zawsze będzie trochę świadczyło o ich zawodniku. To jest jedna sprawa, a druga, to cross promocja. Przez to, że będą dwie duże organizacje współpracować, będziemy sobie pomagać. My trochę im w Europie, oni nam w Azji – przyznał szef KSW w rozmowie z Arturem Mazurem w programie “Klatka po klatce“.

fot.