Aktualności 10 czerwca 2024

Football Manager z licencją do najbogatszej ligi świata

autor: Adrian Janiuk
Sports Interactive ogłosiło, że zawarło umowę z angielską Premier League, w wyniku której Football Manager uzyskał licencję na te rozgrywki. Dokładna data wprowadzenia nowej funkcji nie została jeszcze określona, ale według oficjalnej strony ligi, licencja będzie obowiązywać od sezonu 2024/25.

Football Manager, najpopularniejszy symulator menedżera piłkarskiego, od lat zdobywa coraz więcej licencji ligowych. Teraz do tego grona dołącza liga angielska. Sports Interactive podpisało wieloletnią umowę z Premier League.

W ramach tej umowy Football Manager uzyskał licencję Premier League, co oznacza, że w grze pojawią się zdjęcia zawodników, stroje, loga klubów i ligi oraz inne szczegóły związane z rozgrywkami. W oświadczeniu poinformowano, że wydawca gry będzie na bieżąco informować o planach implementacji, a Premier League zapewnia, że współpraca obejmować będzie już sezon 2024/25.

Dodatkowo, w oświadczeniu zaznaczono, że to nie koniec współpracy między Premier League a najsłynniejszym symulatorem menedżera piłkarskiego. W ciągu 2024 roku mają zostać ujawnione kolejne elementy tej współpracy, o czym również będą informować wydawcy słynnej gry.

Football Manager jest olbrzymią częścią postrzegania piłki nożnej przez kibiców z całego świata. Jest uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że Premier League będzie teraz nowym dodatkiem do tej gry. Mamy nadzieję, że zapewni ona bardziej autentyczne wrażenia osobom, które zdecydują się na zarządzanie klubem Premier League – powiedział Will Brass, szef biura handlowego Premier League.

fot. Football Manager