Aktualności 10 czerwca 2024

PGE Narodowy znajdzie się w grze!

PGE Narodowy będzie jednym ze stadionów dostępnych w Copa City Game. To gratka dla polskich fanów futbolu w gamingowej odsłonie

Mowa o grze produkowanej przez polskie studio. Gracz wciela się w rolę hosta i odpowiada za przygotowanie miasta do przyjęcia nadciągających grup kibiców. Jednym z jego zadań jest także zorganizowanie wydarzenia piłkarskiego.  A wśród obiektów, którymi będzie mógł zarządzać gracz, tym razem znajdzie się również PGE Narodowy!

Gracz musi dbać o niuanse

Copa City Game to wciągający symulator wydarzeń piłkarskich, w którym gracz organizuje mecze o wysoką stawkę. Przygotuj przestrzeń miejską, zapewnij bezpieczeństwo i dostarcz niezapomnianych wrażeń fanom.

Twórcy gry podkreślają, że tylko od gracza i jego decyzji zależy, czy dostarczy ludziom emocji, które będą rezonować długo po ostatnim gwizdku. Trzeba pamiętać, że poza skrupulatnym planowaniem i logistyką, prawdziwe serce organizacji wydarzeń piłkarskich leży w emocjach, które pojawiają się podczas meczu. Dlatego gracz ma się postarać, aby było zabawnie.

Kluby dostępne w grze

W meczach ma uczestniczyć sześć licencjonowanych klubów piłkarskich, co daje elitarny i różnorodny wybór, w tym Arsenal, Bayern MonachiumFlamengo. One dostarczą sporo unikalnych kolorów, przyśpiewek dzięki swoim fanom, tworząc autentyczną atmosferę. Ale nic nie przychodzi łatwo. Musisz zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i zabawę dla widzów, biorąc pod uwagę wyzwania, jakie wiążą się z każdym klubem.

Projekt Bogusława Leśnodorskiego

Były właściciel Legii Warszawa, obecnie współprowadzący jednego z programów w Kanale Zero – Bogusław Leśnodorski wraz z Dominikiem Ebebenge i Jakubem Szumielewiczem wpadli na pomysł, by stworzyć właśnie tę grę komputerową – Copą City.

Gra ma pojawić się w przyszłym roku, a Leśnodorski dostrzegł w e-sporcie pole do dużego rozwoju. Ma na uwadze także zainteresowanie tego typu rozrywką, które rośnie w świecie coraz bardziej cyfrowym. Wiele nam mówi komunikat prasowy:

Copa City to gra tycoon, która pozwala graczom zagłębić się w organizacji wydarzenia, jakim jest mecz piłki nożnej. Zadaniem graczy będzie adaptacja przestrzeni miejskiej na potrzeby kibiców – od taktycznego przygotowania całego miasta, poprzez zarządzanie stadionem, aż po finansowe aspekty działalności. Połączenie strategicznego planowania i przygotowania przedmeczowego ma zapewnić, że każda rozgrywka będzie wyjątkowa i emocjonująca. Gra ma na celu przyciągnąć zarówno zagorzałych graczy tycoonów, jak i fanów piłki nożnej“.

fot. PGE Narodowy – Facebook