Aktualności 26 maja 2024

“Dzieciaki górą” w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy

Sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy zakończył się w minioną sobotę. Z tej okazji partner tytularny najlepszych rozgrywek piłkarskich w Polsce zorganizował specjalną akcję dla dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Jak zwykle najmłodsi wyprowadzili piłkarzy oraz sędziów na murawę przed meczami. Tym razem wręczono im specjalne, przygotowane na tę okoliczność koszulki z hasłem – “Dzieciaki górą”.

Działania PKO ws. edukacji finansowej dzieci

PKO Bank Polski zaznacza, że od lat ma na uwadze edukację finansową dzieci i młodzieży. Historię Szkolnych Kas Oszczędności w tej instytucji datuje się na 1935 r. Dziś SKO to nowoczesny program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli. Uwzględnia nie tylko kwestie finansowe, ale również następujące aspekty: ekologia, higiena cyfrowa, zdrowy styl życia, pierwsza pomoc, przedsiębiorczość oraz cyberbezpieczeństwo. Celem banku jest uświadamianie społeczeństwu, że to dzieci są najważniejsze i ich przyszłość, która również związana jest z edukacją finansową.

225 dzieci wyprowadziło piłkarzy i sędziów

W sobotę na 9 stadionach w całej Polsce łącznie 225 dzieci w wieku od 5 do 12 lat wyprowadziło piłkarzy i sędziów przed meczami Ekstraklasy. Z inicjatywy PKO Bank Polski otrzymały one specjalne koszulki. A zatem z jednej strony doświadczyły ogromnych emocji, bo wyszły na murawę z drużynami i zespołem sędziowskim przed ostatnią, decydującą serią gier w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a z drugiej – dodatkowo sprawiono im jeszcze miły upominek.

fot. Ekstraklasa