Aktualności 15 maja 2024

Ruszyły festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce. “Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”

Zagoszczą we wszystkich województwach, odbędą się w szesnastu miejscowościach i rozpoczęły się już w maju – festiwale piłkarskie dla dziewczyn to jednodniowe wydarzenia, podczas których można spróbować swoich sił w piłce nożnej, ale nie tylko! Festiwale to świetna okazja do przekonania się, że futbol to nie wyłącznie dyscyplina sportu, ale także możliwość rozwijania swoich pasji oraz budowania przyjaźni. Organizatorem festiwali jest Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Wojewódzkimi ZPN.

W ramach kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” Polski Związek Piłki Nożnej pokazuje m.in. jak stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do grania w piłkę nożną dziewcząt w różnym wieku i o różnych umiejętnościach, jak budować i wykorzystywać piłkarskie pasje oraz że futbol to coś więcej niż sport. Elementem tej idei są właśnie rozpoczęte w maju i trwające aż do końca września festiwale piłkarskie. Wydarzenia skierowane są przede wszystkim do dziewcząt, które zaczynają przygodę z piłką nożną, a w drugiej kolejności do tych, które już się nią interesują.

W Polskim Związku Piłki Nożnej jesteśmy przekonani, że piłka nożna to sport dla wszystkich. Dlatego – właśnie poprzez nowatorskie festiwale piłkarskie – chcemy zachęcić do futbolu dziewczęta. Podczas tych wydarzeń, wraz z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, tworzymy bezpieczną i przyjazną atmosferę, skupiamy się na sportowej zabawie i animacjach. Pokazujemy również, że dzięki grze w piłkę nożną można nawiązywać prawdziwe przyjaźnie – mówi sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski.

Festiwale piłkarskie w całej Polsce

Od 12 maja do 28 września w szesnastu miejscach w Polsce – festiwale piłkarskie nie ominą żadnego województwa. Pierwsze z wydarzeń już za nami – 12 maja w Poznaniu odbył się „Piknik z drużyną dziewczyn”. Kolejny już 20 maja w Gdańsku na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1), a festiwalowy maj zakończy się w województwie dolnośląskim na obiekcie OSiR Dzierżoniów (ul. Strumykowa 1). Kolejne wydarzenia odbędą się w Gorzowie Wlkp., Rzeszowie, Skierniewicach, Głogówku, Kielcach, Białymstoku, Lublinie, Bydgoszczy, Krakowie, Sosnowcu, Szczecinie oraz Biskupcu. Natomiast festiwalowy finał 28 września w Warszawie. W ramach wydarzeń Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej przygotowali m.in. wyzwania sprawnościowe, pokazowe treningi piłkarek, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci, a także wiele innych atrakcji. Dokładne opisy atrakcji na danych festiwalach będzie można znaleźć w oficjalnych kanałach komunikacji Wojewódzkich ZPN bliżej terminu wydarzeń.

“Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” – to już kolejny rok kampanii

Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W ramach kampanii powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa www.druzynadziewczyn.pl, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie. Kolejnym ważnym etapem kampanii są właśnie festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce.

Jak pokazują badania, aż 80% młodych piłkarek czuje się bardziej pewna siebie dzięki grze w swojej drużynie. Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” idealnie podkreśla, że futbol to nie tylko sport, ale coś więcej – to także budowanie swojej tożsamości – dodaje sekretarz generalny PZPN.

Terminy festiwali piłkarskich w całej Polsce

Festiwale piłkarskie dla dziewcząt rozpoczęły się 12 maja i potrwają aż do 28 września. Polski Związek Piłki Nożnej przygotował je we współpracy z Wojewódzkimi ZPN we wszystkich województwach w Polsce. Dokładne lokalizacje festiwali zostaną podane bliżej terminu wydarzeń.

20 maja – Gdańsk, pomorskie (Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, godz. 11:00‑19:00)

31 maja – Dzierżoniów, dolnośląskie (OSiR Dzierżoniów, ul. Strumykowa 1, godz. 10:00-15:00)

2 czerwca – Gorzów Wielkopolski, lubuskie

4 czerwca – Rzeszów, podkarpackie

9 czerwca – Skierniewice, łódzkie

11 czerwca – Głogówek, opolskie

15 czerwca – Kielce, świętokrzyskie

23 czerwca – Białystok, podlaskie

3 sierpnia – Lublin, lubelskie

1 września – Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

7 września – Kraków, małopolskie

13 września – Sosnowiec, śląskie

21 września – Szczecin, zachodniopomorskie

25 września – Biskupiec, warmińsko-mazurskie

28 września – Warszawa, mazowieckie

Więcej informacji na temat kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” na stronie https://www.laczynaspilka.pl/druzynadziewczyn/o-kampanii