Aktualności 12 maja 2024

Zaręczeni sportowcy wystąpią na IO w Paryżu

autor: Adrian Janiuk
Wielki światowy spektakl sportowy, jakim będą igrzyska olimpijskie w Paryżu, zobligowały do zmiany planów osobistych kilka par sportowców, którzy, choć związani są ze sobą od lat, postanowili odłożyć ślub. Wszystko przez występ na imprezie czterolecia.

Taką decyzję podjęli sportowcy reprezentujący Australię w rugby siedmioosobowym, Charlotte Caslick i Lewis Holland, którzy, mimo czterech lat wspólnego życia, zdecydowali się poczekać na ceremonię zaślubin do zakończenia zmagań olimpijskich. Poinformował o tym serwis olympics.com.

Maggie Steffens, gwiazda amerykańskiej drużyny piłki wodnej, trzykrotna zdobywczyni złotych medali olimpijskich, zaplanowała ślub z narzeczonym Tomem Gehretem na krótko po zakończeniu igrzysk w Paryżu (10 sierpnia). Niespełna 31-latka liczy na kolejny medal olimpijski.

Podobnie postanowiła amerykańska pływaczka Abbey Weitzeil, czterokrotna medalistka olimpijska, która, po występie w Paryżu, zamierza wziąć ślub ze swoim narzeczonym Michaela Jensenem.

Rozwijam się sportowo, kiedy czuję presję. Wszystko się świetnie układa, najpierw walka olimpijska, a potem ślub – powiedziała 27-latka, która w Tokio wywalczyła srebro i brąz w sztafetach stylem zmiennym i dowolnym na 100 m.

Tak samo postąpi amerykańska para siatkarska Justine Wong-Orantes, nadzieja zespołu USA oraz Andrew Pham, siatkarz i trener.

Gdy zaręczyliśmy się, igrzyska były odległą przyszłością, ale miałam je z tyłu głowy. Nie chciałam wychodzić za mąż, a potem grać przez osiem lub dziewięć miesięcy za granicą i być daleko, więc zapytałam narzeczonego, czy nie miałby nic przeciwko długim zaręczynom i ślubowi po igrzyskach – powiedziała Wong-Orantes w rozmowie z serwisem “The Knot”.

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się w stolicy Francji 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. Zmagania paralimpijczyków zaplanowano od 28 sierpnia do 8 września.

fot. Pressfocus.pl