Aktualności 22 lutego 2024

Jakub Kochanowski wybrał buty Kipsta. Zaprezentował dedykowany produkt

Po rozpoczęciu gry w modelu VB900 Cushion Mid jesienią 2023 roku, Jakub Kochanowski jest już gotowy do wkroczenia na boisko w jego nowej, spersonalizowanej wersji.

Zespół inżynierów i projektantów Decathlon Volleyball z siedzibą w Desio (Włochy) oraz liderzy projektu w Decathlon Polska ściśle współpracowali od lata 2023 r., aby osiągnąć wspólny cel: gotowość do gry w spersonalizowanej wersji VB 900 Cushion Mid Player Edition dla Jakuba Kochanowskiego.

Niestandardowa edycja Jakuba Kochanowskiego opiera się na modelu Kipsta VB900 Cushion Mid, zaprojektowanym i opracowanym w celu zaspokojenia potrzeb środkowych bloku, takich jak Jakub. Niezliczone i ciągłe skoki, z szybkimi zmianami kierunku, łączą te role podczas różnych faz gry. Od samego początku projektu Decathlon Volleyball dążył do stworzenia wysoce technicznego buta, który eksperci i wymagający siatkarze mogliby wybrać dla siebie. Dzięki wsparciu analizy cyfrowej i badań biomechanicznych inżynierowie Decathlon byli w stanie ustalić właściwą kombinację grubości i wkładek podeszwy, aby zapewnić amortyzację, przyczepność i odpowiednią sztywność, by zapewnić graczom najlepsze odczucia. Produkt końcowy ma trójwarstwową podeszwę, składającą się z gumowej, niebrudzącej podeszwy zewnętrznej, warstwy EVA i warstwy Extra M-Foam z płytką Pebax®, która biegnie przez całą długość podeszwy. Ta konfiguracja zapewnia miękkie lądowanie i szybką reakcję, gdy nadejdzie czas na ponowny skok.

Kolory wybrane dla VB900 Cushion Mid dla Jakuba Kochanowskiego zostały opracowane przez zespół projektantów Decathlon, aby zapewnić idealną równowagę między tradycyjną bielą, znaną z butów do siatkówki, ale obaloną przez odwagę i śmiałość czerwonych akcentów, w połączeniu z intensywną czernią. Miękkie linie projektu zwiększają techniczność buta, zapewniając właściwą równowagę między poczuciem lekkości a potrzebą wsparcia i stabilności.

Nie znam obecnie żadnego siatkarza, który grałby w spersonalizowanych butach, dlatego tym bardziej cieszę się, że marka Kipsta wyszła z taką inicjatywą i zaproponowała mi wypracowanie dedykowanej wersji butów VB900, z których korzystam od kilku miesięcy. To kolejny dowód na to, że marka dba o swoich ambasadorów i dąży do tego, by jej produkty były na najwyższym poziomie pod każdym względem – mówił Jakub Kochanowski, ambasador marki Decathlon i środkowy bloku klubu Asseco Resovia Rzeszów.

To wielkie osiągnięcie dla zespołu koncepcyjnego Kipsta VB, że taki sportowiec jak Jakub może nosić nasze buty na najwyższym poziomie naszego sportu. To duży krok w kierunku naszego celu, jakim jest stanie się rozpoznawalną marką w świecie siatkówki, a zaufanie profesjonalnego zawodnika jest bezcenne. Dziękujemy wszystkim w Polsce i we Włoszech za wysiłek włożony w realizację tego projektu. Powodzenia w tym roku Jakubie – dodaje z dumą Lea Rome, Product Manager i Project Leader Decathlon Volleyball.