Aktualności 10 lutego 2024

Gwiazdy muzyczne na Super Bowl to już tradycja. Madonna, Rihanna, Beyoncé i inni dali show

Finał NFL - Super Bowl to wielkie rozrywkowe show łączące w mecz oraz równie emocjonujący koncert muzyczny. Do rywalizacji o trofeum NFL Super Bowl przystąpią Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers, a w przerwie meczu wystąpi Usher. Król muzyki R&B uczci w ten sposób jubileusz 30-lecia na scenie. Na przestrzeni lat podczas kultowego meczu wystąpili najwięksi światowi artyści.

Super Bowl to drugie po finale Ligi Mistrzów UEFA najchętniej oglądane wydarzenie sportowe o charakterze dorocznym. Jego widownia stale rośnie, a w ostatnich dwóch dekadach regularnie przekracza 100 milionów widzów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Mimo że tegoroczna edycja Super Bowl jest już 58. w historii, to wydarzenie dopiero po raz pierwszy zawita do Las Vegas.

Z biegiem lat Super Bowl wykroczył poza ramy wydarzenia sportowego i stał się medialnym fenomenem. Od lat o możliwość koncertowania w przerwie meczu zabiegają największe gwiazdy światowej muzyki, a ich wizerunkowe korzyści z występów są tak wielkie, że NFL nie oferuje artystom wynagrodzenia. Za sprawą scenografii, choreografii, realizacji telewizyjnej oraz najnowszych technologii scenicznych występy te stanowią dzieła sztuki. W tym roku główną gwiazdą wieczoru jest Usher. Amerykański wokalista uczci w ten sposób jubileusz 30-lecia na scenie.

W minionych latach na Super Bowl występowali Justin Timberlake, Lady Gaga, Bruno Mars, Coldplay, Katy Perry, Beyoncé, Madonna, czy Maroon 5 oraz Travis Scott. Co roku transmisję z finału NFL ogląda ponad 100 milionów widzów, dlatego jest to olbrzymia promocja nawet dla największych światowych artystów.

 

W 2022 roku podczas Halftime Show wystąpili Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J.Blige oraz Kendrick Lamar. Artyści pozwolili nam powspominać stare czasy, a wszystko przy fenomenalnej oprawie.

Rok temu za Halftime Show odpowiadała Rihanna. Występ barbadoskiej piosenkarki wzbudził olbrzymie emocje, gdyż w ostatnich latach Rihanna nie uczestniczyła aktywnie na rynku muzycznym. Ostatni album artystka wydała w styczniu… 2016 roku.

fot. Pressfocus.pl