Aktualności 26 stycznia 2024

Ekstraklasa gra z WOŚP – będą tylko wygrani

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32. Kluby PKO BP Ekstraklasy wystawiły na licytację wiele ciekawych ofert. Kibice, którzy wygrają licytacje, będą mogli spotkać się z piłkarzami czy zaopatrzyć w klubowe pamiątki, a pieniądze zasilą konto Fundacji i pomogą kupić nowoczesny sprzęt.

To już tradycja, że polskie środowisko piłkarskie gra z orkiestrą, dyrygowaną przez Jurka Owsiaka. Włączają się w to kluby większe i mniejsze, bo to dla nich aktywność z obszaru CSR, społecznej odpowiedzialności biznesu. Im bardziej znany klub, tym więcej atrakcyjnych rzeczy ma do zaoferowania i może liczyć na wylicytowanie wyższych kwot. W finał WOŚP włączają się kluby PKO BP Ekstraklasy, a przykład daje sama spółka, która na aukcje wystawiła dwa ciekawe pakiety.

W ramach pierwszej oferty do wygrania jest zwiedzanie wozu TV podczas meczu PKO BP Ekstraklasy, a do tego podwójny bilet na mecz i zaproszenie na Galę Ekstraklasy. Będzie można zajrzeć do telewizyjnej “kuchni” i przekonać się na własne oczy, jak powstaje transmisja ze spotkania piłkarskiego, kto decyduje o obrazie z poszczególnych kamer, jak komunikują się ze sobą realizatorzy telewizyjni, co słyszą w słuchawkach reporterzy. Zwycięzca drugiej licytacji dostanie komplet medali takich, jakie otrzymały trzy najlepsze drużyny poprzedniego sezonu (i do tego bilety na mecz oraz zaproszenie na Galę Ekstraklasy). Ta licytacja powinna przyciągnąć szczególnie kibiców Rakowa, Legii i Lecha, które poprzedni sezon zakończyły na podium.

Oczywiście, z WOŚP grają też sami medaliści. Mistrz Polski wystawił na licytację proporce meczowe ze spotkań z KGHM Zagłębiem Lubin i Dnipro z autografami piłkarzy, a do tego jeszcze trening z pierwszą drużyną.

Niekonwencjonalnie do tematu podeszła Legia Warszawa, która zaproponowała nie tylko zwiedzanie stadionu przy okazji meczu z Puszczą Niepołomice – takie oferty się zdarzały – ale także wycieczkę po dachu stadionu. Można też wylicytować dla swojej pociechy udział w dziecięcej eskorcie podczas meczu z drużyną z Niepołomic.

Zwycięzca kolejnej aukcji będzie mógł zagrać z piłkarzami Legii w grę FC24, a jeszcze kolejny spróbuje strzelić karnego bramkarzowi wicemistrzów Polski. Będzie można wziąć udział także w treningu pierwszej drużyny.

Lech Poznań, we współpracy ze sponsorem legalnym bukmacherem Superbet (który jest jednocześnie partnerem Canal+) uczestniczenie w dniu meczowym Lecha Poznań od telewizyjnej strony. Zwycięzca będzie mógł wybrać dowolne domowe spotkanie Lecha w ramach rundy wiosennej ekstraklasy, w której przy Bułgarskiej pojawi się między innymi Legia Warszawa. Zajrzy za drzwi, które normalnie są dostępne tylko dla dziennikarzy. Zwycięzca będzie mógł zajrzeć w każdy zakamarek: od stanowiska komentatorów, przez wozy transmisyjne, aż po strefę mieszaną, w której przeprowadzane są wywiady czy salę konferencyjną.

Orkiestrze pomaga też lider tabeli. Śląsk Wrocław, we współpracy z Ekstraklasą S.A. utworzył zbiórkę w serwisie siepomaga.pl, ale dokłada do tego jeszcze coś wyjątkowego. W serwisie Allegro trwa licytacja, w której można wygrać „Dzień z piłkarskim Śląskiem Wrocław – liderem Ekstraklasy”. Zwycięzca licytacji pojawi się w miejscach, o których odwiedzeniu marzą wszyscy kibice: weźmie udział w treningu pierwszego zespołu, pozna tajniki pracy trenera Jacka Magiery, wejdzie do szatni zawodników, zwiedzi od kuchni stadion lidera ekstraklasy, otrzyma zaproszenie na mecz rundy wiosennej, a także zje lunch w towarzystwie prezesa klubu.

Wicelider nie chce być gorszy i też proponuje kilka ciekawych pakietów. Jagiellonia oferuje możliwość wylicytowania wizyty na treningu i zdjęcia z pierwszą drużyną, do tego dwa bilety na sektor VIP z podpisaną koszulką lub dwa karnety VIP na rundę wiosenną, a na deser koszulkę Bartłomieja Wdowika.

Z Wielką Orkiestrą zagrają też oba łódzkie kluby. Widzew i ŁKS oferują miejsce na dowolnym meczu. Dodatkowo kibice ŁKS mogą wylicytować udział w treningu ulubionej drużyny, a fani Widzewa będą mogli się spotkać z gwiazdą drużyny Bartłomiejem Pawłowskim i zdobyć wiele innych atrakcji.

Pogoń Szczecin przekazała na licytację WOŚP drobny, ale bardzo cenny gadżet – herb Dumy Pomorza. Symboliczny pin został wykonany specjalnie na tę okazję ze złota próby 0,585, ma masę 2,64 gr, wysokość 29 mm i szerokość 18,00 mm.

Korona Kielce na licytację wystawiła bombki pomalowane przez piłkarzy jeszcze w grudniu, a także koszulki z podpisami piłkarzy. Ciekawe, czy zawodnicy złocisto-krwistych lepiej grają, czy lepiej malują. Fani Górnika Zabrze mogą wylicytować piłkę, koszulkę i proporczyk.

W pomaganie WOŚP włączył się też legalny bukmacher STS, który sponsoruje kilka drużyn PKO BP Ekstraklasy. W ramach tej współpracy można wylicytować wzięcie udziału w treningach kilku ulubionych drużyn, m.in. Rakowa Częstochowa, Korony Kielce, KGHM Zagłębia Lubin, Jagiellonii Białystok, a nawet obejrzeć treningi reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn.