Aktualności 20 listopada 2023

Del Piero, Owen i inne gwiazdy w Tychach. Mecz był totalną klapą organizatorów

autor: Adrian Janiuk
Wielkie gwiazdy światowego futbolu z przeszłości – Alessandro Del Piero, Michael Owen, Marco Materazzi, Luis Garcia w ostatnią sobotę wystąpiły na Stadionie Miejskim w Tychach. Niestety organizacyjnie mecz okazał się kompletną klapą.

Pomysłodawcą meczu Legend z Polską Biznes Ligą była organizacja Safe Server Solution Foundation, która dochód z wydarzenia zamierza przeznaczyć na organizację obozów sportowych dla uzdolnionej piłkarsko młodzieży.

Wydarzenie na Stadionie Miejskim przy ul. Edukacji rozpoczęło się w sobotę, 18 listopada o godz. 13.30, kiedy gwiazdy futbolu m.in. zwycięzcy mundialu z 2006 roku Alessandro Del Piero, Alessandro Nesta, Marco Materazzi, triumfator Ligi Mistrzów Luis Garcia czy zdobywca Złotej Piłki – reprezentant Anglii Michael Owen, przeprowadzili pokazowy trening z tyską młodzieżą.

Legendarni zawodnicy o godz. 15:00 rozpoczęli mecz z Polską Biznes Ligą, w składzie której znaleźć się m.in. byli reprezentanci Polski Damian Gorawski i Radosław Majewski. Mecz sędziował czołowy arbiter świata Szymon Marciniak.

Mecz zapowiadał się wręcz pasjonująco. Niestety, to fascynujące piłkarskie wydarzenie okazało się klapą, gdyż jego organizacja była fatalna. Marketing i promocja stały wręcz na żenującym poziomie. Event w Tychach nie odbił się nie tyle co szerokim echem – ile żadnym. Duże grono kibiców dowiedziało się o nim po zakończeniu.

Od początku wiadomo było, że trybuny wynajętego przez organizatorów Stadionu Miejskiego – mimo elektryzujących nazwisk aktorów tego widowiska – będzie wyjątkowo trudno zapełnić. Nie tylko przez kiepską promocję, ale także przez wysokie ceny biletów. Wynosiły one od 100 zł dla dzieci i młodzieży szkolnej do 200 i 250 zł dla dorosłych.

Całość uzupełniał niezbyt korzystny termin. W połowie listopada w Polsce z reguły panują niesprzyjające warunki atmosferyczne do spędzenia czasu na trybunach stadionu.

fot. Pressfocus.pl