Aktualności 17 listopada 2023

PGE i Akademia Wilfredo Leona grają kolejny rok razem!

PGE Polska Grupa Energetyczna już trzeci sezon z rzędu jest Partnerem Głównym Akademii Wilfredo Leona – autorskiego projektu siatkarza reprezentacji Polski. Hasłem przewodnim Akademii jest myśl “Więcej niż siatkówka” i właśnie dlatego głównym celem jest zaszczepienie w najmłodszych już od 4. roku życia miłości do aktywności fizycznej poprzez regularne zajęcia i treningi ogólnorozwojowe z elementami siatkówki.

– Akademia Wilfredo Leona ma na celu zaktywizowanie dzieci i znalezienie przyszłych wybitnych sportowców. W zakończonym w czerwcu, drugim sezonie w Toruniu trenowało łącznie około 50 dzieci w 3 grupach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat i 10-14 lat.  Treningi Akademii Wilfredo Leona rozpoczęły się w październiku 2022 w Toruniu, a od stycznia odbywały się także w nowej lokalizacji w Warszawie, gdzie trenowało około 30 dzieci w grupach wiekowych 7-9 lat i 10-14 lat. Optymizmem napawają wysokie frekwencje podczas Campu Akademii Wilfredo Leona w Toruniu oraz treningu otwartego w Warszawie. Cieszy nas także duże zainteresowanie zajęciami w Warszawie oraz Toruniu – mówi Karol Lejman, Prezes Zarządu, Akademia Wilfredo Leona.

– Misją Akademii jest ciągłe rozwijanie się pod kątem sportowym, organizacyjnym, jaki i promocyjnym. Ilość reklam oraz ekspozycji pozwalają stwierdzić, że treningi organizowane przez Akademię Wilfredo Leona gromadzą dużą ilość najmłodszych kibiców siatkówki, którzy chcą iść w ślady patrona Akademii – Wilfredo Leona – przyznaje Lejman.

Podczas przerwy wakacyjnej w Toruniu miała miejsce druga edycja Campu Akademii Wilfredo Leona.  W lipcu w Toruniu około 100 dzieci w grupach 8-11 i 12-15 lat miały możliwość wziąć udział w treningu, który został przeprowadzony pod okiem Wilfredo Leona, trenerów, a także zawodników lokalnej drużyny siatkarskiej – CUK Anioły Toruń.  Podczas zajęć uczestnicy szlifowali swoje umiejętności siatkarskie i czerpali wiedzę od profesjonalistów.  Wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ Camp miał miejsce kilka dni po zdobyciu przez Wilfredo Leona wraz z Reprezentacją Polski złotego medalu Ligi Narodów.

Kolejny sukces patrona akademii – zdobycie z reprezentacją Polski złotego medalu mistrzostw Europy – zgromadził na otwartym treningu w Warszawie. Dzieci miały okazję poznać zasady gry w siatkówkę i potrenować u boku mistrza. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcie ze swoim idolem i uzyskać wymarzony autograf.

“Dzięki nieocenionemu wsparciu PGE Polskiej Grupy Energetycznej i programowi PGE Junior, jest to rekordowy sezon pod względem zapisanych na treningi dzieci i młodzieży. PGE daje o sobie znać również w licznych akcjach promujących sport oraz była obecna podczas Campu Akademii Wilfredo Leona w tym, jak i ubiegłym roku” – poinformowała w mediach społecznościowych Akademia Wilfredo Leona.

fot. Akademia Wilfredo Leona