Aktualności 15 listopada 2023

Wyjątkowa nagroda dla Fundacji Legii za pomoc Ukrainie

Projekt prowadzony przez Fundację Legii został uhonorowany wyróżnieniem More Than Football Award. Nagrodzona została inicjatywa związana z pomocą kierowaną do uchodźców z Ukrainy.

More Than Football Award to unikatowy plebiscyt, w którym głosują przedstawiciele klubów europejskich. Nagradzane są szczególnie wartościowe działania, służące dobru społecznemu. W tym roku swoje głosy oddali przedstawiciele aż stu klubów piłkarskich.

Fundacja Legii otrzymała wyróżnienie za projekt “Gotowi do Pomocy Uchodźcom z Ukrainy”. W ramach tej inicjatywy warszawska fundacja od momentu wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą realizowała liczne zadania mające na celu pomoc ludziom cierpiącym z powodu działań wojennych. Przede wszystkim tym, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swych domów i ucieczki z rodzinnego kraju.

– Zorganizowaliśmy punkt przyjmowania darów dla potrzebujących, pomagaliśmy w wyposażeniu punktu pomocy we Lwowie, doprowadziliśmy do utworzenia bezpłatnego punktu poradnictwa pracy, uruchomiliśmy program edukacyjno-integracyjny dla ukraińskich dzieci. Jesteśmy dumni ze wszystkich działań, które podjęliśmy przez te kilkanaście miesięcy – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji.

– Tę nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom Fundacji. Bez ciężkiej pracy tych ludzi, dobro, które dotarło do potrzebujących, nie mogłoby zaistnieć. Ten laur cieszy, ale prawdziwą nagrodą dla nas była i pozostanie świadomość, że udało się pomóc ludziom, którzy tego oczekiwali – dodaje Anna Mioduska.

W ramach projektu “Gotowi do Pomocy Uchodźcom z Ukrainy” wspomagano także ukraińskich sportowców. Fundacja Legii zorganizowała też charytatywny “Mecz o pokój”, który odbył się na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie.