Aktualności 14 listopada 2023

Warta Poznań ma nowego prezesa

39-letni poznański prawnik, dotychczasowy członek rady nadzorczej Warty Poznań, Artur Meissner został prezesem zarządu Warty Poznań S.A. – Jestem przekonany, że to człowiek znakomicie przygotowany do tej roli – mówi właściciel klubu, Bartłomiej Farjaszewski.

– Osoba Artura Meissnera była bardzo mocno związana z tym, co działo się w klubie przez ostatnie ponad 5 lat. Jako prawnik był odpowiedzialny za przejęcie Warty Poznań z rąk poprzednich właścicieli, a potem, w roli członka rady nadzorczej, odgrywał ważną rolę w budowaniu klubu na nowo. Był na bieżąco zaangażowany we wszystkie strategiczne tematy, więc jestem przekonany, że nowym prezesem Warty Poznań został człowiek znakomicie przygotowany do tej roli – mówi właściciel „Zielonych”, Bartłomiej Farjaszewski i dodaje: – Chcę bardzo serdecznie podziękować Arturowi Meissnerowi za dotychczasową pracę w radzie nadzorczej klubu i pogratulować objęcie stanowiska prezesa. Wyzwań jest sporo, bo rozwija się nie tylko sam klub, ale również ważna jego część, jaką jest Akademia Warty Poznań. Zależało nam na tym, żeby na czele zarządu stanęła osoba, która z miejsca jest gotowa do tego, by odpowiadać za realizację kluczowych projektów. 

Artur Meissner ma 39 lat. Jest poznaniakiem, absolwentem LO im. Karola Marcinkowskiego. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia doktoranckie na kierunku handel i marketing, na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym. W latach 2010-2014 był licencjonowanym menedżerem piłkarskim FIFA. Jest radcą prawnym, od 2021 roku działa również w Piłkarskim Sądzie Polubownym PZPN w zespole ds. zmian przepisów związkowych.

Zanim w 2014 roku został wspólnikiem zarządzającym we własnej kancelarii Meissner Kozioł & Partner Radcowie Prawni i Adwokaci Niemieccy sp.k., zdobywał doświadczenie zawodowe w poznańskiej kancelarii, gdzie kierował działem prawa sportowego oraz w międzynarodowej kancelarii w Poczdamie, w której nadzorował prace departamentu prawa polskiego.

Ma wieloletnią praktykę w zakresie prawa sportowego i obsługi prawnej klubów sportowych, m.in. w zakresie: prowadzenia negocjacji w rozmowach z partnerami handlowymi, sponsorami, klubami, agentami i zawodnikami, reprezentowania klubów i zawodników przed organami PZPN i FIFA oraz przekształceń klubów piłkarskich.

14 listopada 2023 roku Artur Meissner został powołany przez Radę Nadzorczą Warty Poznań na stanowisko prezesa zarządu Warty Poznań S.A. Od 10 lutego pozostawało ono nieobsadzone po odejściu z klubu poprzedniego prezesa, Bartosza Wolnego.