Aktualności 11 listopada 2023

Nowy dostawca oficjalnej piłki meczowej europejskich rozgrywek

UEFA podpisała 3-letnią umowę z Decathlonem. Marka Kipsta została oficjalnym dostawcą piłek meczowych Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA. Francuski producent będzie współpracował z UEFA w latach 2024–27.

UEFA ogłosiła, że ​​Kipsta, marka piłkarska francuskiego producenta artykułów sportowych Decathlon, podpisała trzyletnią umowę licencyjną i zostanie oficjalnym dostawcą piłek meczowych Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy, począwszy od przyszłego sezonu do 2027 roku.

Zaprojektowane, przetestowane i stworzone we Francji, oficjalne piłki meczowe Kipsta spełniają najwyższe wymagania techniczne i posiadają certyfikat FIFA QUALITY PRO. Francuska marka dostarcza również oficjalną piłkę meczową Ligue 1 i Ligue 2 we Francji, a także Jupiler Pro League w Belgii.

Cieszymy się, że możemy po raz pierwszy ogłosić markę Kipsta oficjalnym dostawcą piłek meczowych i połączyć siły z marką, która podziela naszą pasję do innowacji, jakości i miłość do gry. Doświadczenie Kipsta w dostarczaniu najwyższej jakości piłek i zaangażowanie w sport będą ogromnymi atutami, gdy Liga Europy i Liga Konferencji Europy wkroczą w nową erę – oświadczył podczas nawiązania współpracy Guy-Laurent Epstein, dyrektor UEFA do spraw marketingu.

Decyzja UEFA docenia doświadczenie i zdolność marki Kipsta do oferowania wysokiej jakości produktów technicznych, które spełniają najwyższe standardy. Wzmacnia również zaangażowanie zespołów Kipsta w uprawianie piłki nożnej, zarówno amatorskiej, jak i profesjonalnej, na całym świecie – wyznał dyrektor do spraw produktów i sportu firmy Decathlon, Fabien Brosse.

Kipsta, z siedzibą w Tourcoing we Francji, specjalizuje się w projektowaniu produktów piłkarskich od 2016 roku. Marka dąży do doskonałości, dostarczając klientom produkty o wysokiej wydajności, w tym na najwyższym poziomie, w najbardziej przystępnej cenie.