Aktualności 10 listopada 2023

VISA wspiera ponad stu sportowców, którzy wystąpią na IO

autor: Adrian Janiuk
VISA jest światowym partnerem olimpijski. Sponsor ogłosił, że ​​w ramach wieloletniej inicjatywy Team Visa będzie wspierać 117 sportowców w ich podróży na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Lista Team Visa na IO w Paryżu to największa i najbardziej zróżnicowana grupa sportowców i kandydatów na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w historii programu. 117 wybranych sportowców zdobyło już łącznie 175 medali olimpijskich i paraolimpijskich, a 15 członków Team Visa rywalizuje o udział w swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich.

Członkami są Team Visa są m.in. Iga Świątek (tenis, Polska), Sky Brown (skateboarding, Wielka Brytania), Teresa Perales (pływanie, Hiszpania), Kanoa Igarashi (surfing, Japonia) oraz debiutująca kandydatka na olimpijkę i paraolimpijkę Qingyi Liu (Chiny ), Rasheed Broadbell (lekkoatletyka, Jamajka), Ardan Galymuly (bramkarz, Kazachstan) czy Jonathan White (kajakarstwo Para, Wielka Brytania).

W składzie znalazł się także amerykański sprinter Noah Lyles – aktualny mistrz świata na 100 m i 200 m, który zdobył brąz na 200 m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.

Bycie w Team Visa to zaszczyt – powiedział 26-latek, który zdobył także złoto w biegu na 200 m podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Nanjing w 2024 roku. – Visa odegrała kluczową rolę w pokonywaniu przeszkód stojących przed Tokio 2020 roku i cieszę się, że mam ich wsparcie na drodze do Paryża 2024 – dodał Amerykanin.

Lyles dołączył do innych sportowców Team Visa z całego świata podczas niedawnego szczytu w Paryżu. Pod okiem wpływowych osobistości kulturowych i najlepszych w swojej klasie twórców mediów społecznościowych. Sportowcy – którzy łącznie mają 45 milionów obserwujących w mediach społecznościowych – nauczyli się wyrażać siebie poprzez swoje pasje w obszarze sztuki, technologii, muzyki, sportu i mody. Jednocześnie uczyli się także praktycznych wskazówek dotyczących platform społecznościowych, które pomogą w budowaniu marki osobistej i umiejętności opowiadania historii.

Bycie z tak wieloma inspirującymi sportowcami na szczycie Team Visa Summit jest czymś szczególnym. Posiadanie partnera takiego jak Visa, który sprowadza twórców zmieniających reguły gry, którzy pomogli mi wynieść moją osobistą markę poza sport i lepiej nawiązać kontakt z fanami na całym świecie, sprawia, że ​​jest to nawet bardziej energetyzujący – podkreślił Lyles.

Podczas szczytu sportowcy wzięli także udział w wyzwaniach związanych z treścią i sesjach naukowych, które obejmowały naukę nowego sportu. Ponadto wspólnie tworzyli utwór muzyczny, próbowanie swoich sił w sztuce ulicznej i rejestrowali popularne treści w mediach społecznościowych w całym Paryżu.

Sportowcy Team Visa spotkali się także z młodymi ludźmi ze Sport Dans La Ville. Jest to wiodące stowarzyszenie na rzecz integracji zawodowej poprzez sport we Francji, zwracając uwagę na inspirujący mural Etienne Bardelli na Stade Elisabeth. W ten sposób uczczono społeczność i zachęcono młodzież do uprawiania sportu.

Team Visa kontynuuje wieloletnie wsparcie firmy dla sportowców z całego świata w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich i Paraolimpijskich. Od 2000 roku w programie wzięło udział ponad 600 sportowców olimpijskich i paraolimpijskich. Zostali oni wybrani na podstawie ich osiągnięć sportowych, zaangażowania społecznego i zgodności z podstawowymi wartościami Visa, takimi jak równość, dostępność i aktywność społeczna.