Aktualności 3 listopada 2023

Efekt współpracy NBA i Nike. Zaprezentowano nowe stroje

autor: Adrian Janiuk
Firma Nike i drużyny NBA zaprezentowały stroje Nike NBA City Edition na sezon 2023/24. Koszulki są już dostępne w sprzedaży na NBAStore.com, Nike.com i u wybranych sprzedawców na całym świecie.

Już w piątek, 3 listopada New York Knicks zmierzą się z Milwaukee Bucks o 00:30 czasu polskiego i Denver Nuggets z Dallas Mavericks o 03:00 czasu polskiego. Wszystkie drużyny wystąpią w nowych strojach Nike.

Platforma Nike NBA City Edition zawiera lokalne historie każdej z naszych drużyn NBA, tworząc obraz historii naszej gry i miast, które je wspierają – powiedział Christopher Arena, dyrektor ds. na boisku i marki Partnerstwa w NBA.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość gry są głęboko zakorzenione w naszych innowacjach, które obejmują sposób, w jaki pomagamy wszystkim ludziom doświadczyć gry w nowy sposób – wyznała Sonja Henning, wiceprezes League Partnerships na Amerykę Północną, NIKE, Inc. i dodała: – Nike NBA City Edition w dalszym ciągu stanowi niesamowite płótno do opowiadania historii społeczności koszykarskich. Współpracując z zespołami z całej NBA, jesteśmy w stanie wspólnie przenieść najlepsze elementy każdej serii na stroje i wyrazić tę tożsamość w nowych momentach, takich jak ligowy turniej śródsezonowy – przyznała.

Bardziej szczegółowe przedstawienie historii nowej współpracy jest dostępne w centrum NBA.com City Edition, która zawiera dedykowaną edycję dotyczącą strojów wszystkich 30 drużyn w wersji City Edition.