Aktualności 23 października 2023

Jak wyglądają zarobki Polaków w MLS? Najwięcej inkasuje kadrowicz

autor: Adrian Janiuk
Wysokości zarobków piłkarzy w Major League Soccer są powszechnie znane. Związek Piłkarzy MLS co roku publikuje zestawienie, z którego można dowiedzieć się, ile rocznie zarabia Lionel Messi, a także polscy gracze, z Karolem Świderskim na czele, który strzelił bramkę w niedawnym meczu z Mołdawią. Jak kształtują się pensje wszystkich Polaków grających w Stanach Zjednoczonych? Oto ich finansowe zestawienie.

MLS od dawna przyciąga do siebie uznanych piłkarzy i nie inaczej było w bieżącym sezonie. W lecie Lionel Messi dołączył do Interu Miami. Klub z Florydy musiał wyjątkowo głęboko sięgnąć do kieszeni, aby ściągnąć tak wielką gwiazdę.

Karol Świderski, reprezentant Polski, może być zadowolony z swojej sytuacji finansowej. Napastnik drużyny Charlotte FC ma najwyższe zarobki w klubie. W 2023 roku wpłynęło na jego konto 2,25 miliona dolarów. Jeśli porównamy go do pozostałych graczy w lidze, to zajmuje 25. miejsce w rankingu najlepiej opłacanych piłkarzy.

Kamil Jóźwiak, inny polski piłkarz w drużynie z Charlotte, otrzymuje niemal dwa razy mniejszą pensję. Jest to jednak i tak znacząca suma – 1,22 miliona dolarów.

Wśród najlepiej zarabiających Polaków w MLS, poza Świderskim, znajduje się Mateusz Klich. W 2023 roku piłkarz DC United zarobił nieco ponad 2 miliony dolarów.

Najlepiej zarabiający Polacy w 2023 roku w MLS:

  1. Karol Świderski – 2,25 mln
  2. Mateusz Klich – 2,1 mln
  3. Kamil Jóźwiak – 1,22 mln
  4. Kacper Przybyłko – 1,21 mln
  5. Jarosław Niezgoda – 1 mln
  6. Mateusz Bogusz – 0,65 mln
  7. Jan Sobociński – 0,35 mln
  8. Sebastian Kowalczyk – 0,15 mln

fot. Pressfocus.pl