Aktualności 2 października 2023

Duży sukces w koszykówce 3×3. Polki wicemistrzyniami świata

Polskie koszykarki zdobyły srebrny medal mistrzostw świata 3x3 U23, które rozegrane zostały w Lublinie!

Polki przegrały w finale z Holandią po dogrywce 17:19. Pierwsze punkty zdobyły Holenderki, ale mecz miał bardzo wyrównany przebieg – rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Długo nasze nie mogły dogonić przeciwniczek. Dopiero w połowie meczu Polki wróciły na prowadzenie 9:8 za sprawą celnego rzutu Aleksandry Zięmborskiej. Później dołożyła trafienie również Julia Bazan i ponownie Zięmborska, dzięki czemu biało-czerwone wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu 11:8.

Od tej pory to Polki miały inicjatywę, ale prowadzenie straciły 30 sekund przed końcem spotkania. Wydawało się, że Holenderki wygrają w regulaminowym czasie, ale w ostatnich sekundach na dogrywkę trafiła popularna “Ziemba”. Mimo kilku szans, Polki straciły dwa punkty w dogrywce i musiały zadowolić się srebrnym medalem. To wielki sukces koszykówki 3×3 w naszym kraju. W poprzednich MŚ U21 ze złota cieszyli się panowie.

Jesteśmy dumni, że logo naszej marki Lotto jest obecne na koszulkach wicemistrzyń świata” – napisał Totalizator Sportowy.

Jest to pierwszy medal żeńskiej koszykówki 3×3 w mistrzostwach świata! Zdobyły go Julia Bazan, Aleksandra Pszczolarska, Bożena Puter i Aleksandra Zięmborska. Ta ostatnia została wybrana do najlepszej trójki turnieju. Sztab szkoleniowy wicemistrzyń świata tworzą: Edyta Koryzna, Małgorzata Misiuk, Marcin Kochanowski i Michał Mikosiak.