Aktualności 2 października 2023

Erling Haaland coraz wyżej na liście najbogatszych

autor: Adrian Janiuk
Erling Haaland awansował w rankingu najbogatszych Norwegów i zgodnie z najnowszymi obliczeniami magazynu "Kapital" zajmuje obecnie 240. miejsce. Majątek napastnika Manchesteru City szacowany jest na 160 milionów euro, co czyni go najbogatszym norweskim sportowcem.

Prestiżowy magazyn finansowy “Kapital” publikuje corocznie listę najbogatszych Norwegów od 1971 roku. Podkreśla on, że lista jest opracowywana na podstawie własnych analiz i dostępnych informacji, przy zachowaniu ostrożności, co do nieujawnionych dochodów i spekulacji.

Dziennikarze zaznaczają, że Haaland, zdobywając w tym roku trzy główne trofea, prawdopodobnie aktywował wszystkie premie zapisane w jego kontrakcie, zarówno od klubu, jak i od sponsorów. To sugeruje, że jego majątek jest jeszcze większy niż obecnie podawane liczby. “Forbes” szacuje jego wartość na 183 miliony euro, a “Daily Mirror” aż na 230 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że Haaland znacząco wyprzedził wieloletniego lidera rankingu najbogatszych norweskich sportowców, legendarnego biegacza narciarskiego i obecnie biznesmena Bjoerna Daehlie. Jego majątek szacowany jest na 70 milionów euro.

fot. Pressfocus.pl