Aktualności 1 października 2023

Lionel Messi nie ma sobie równych. Jego koszulki sprzedają się najlepiej

autor: Adrian Janiuk
Lionel Messi niewiele ponad dwa miesiące temu dołączył do Interu Miami, występującego w lidze MLS. Argentyńczyk błyskawicznie rozkochał w sobie kibiców w Stanach Zjednoczonych. Koszulki z nazwiskiem mistrza świata sprzedają się zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich piłkarzy grających w Major League Soccer.

Oficjalna strona internetowa MLS opublikowała listę 25 piłkarzy, którzy cieszą się największą popularnością w “koszulkowym” rankingu. Nie podano jednak liczby sprzedanych trykotów.

Ranking zdominowali piłkarze z Ameryki Południowej. Klasyfikacja obejmuje okres od 1 stycznia do 12 września. Messi z Interu Miami wyprzedził Brazylijczyka Joao Klaussa z St. Louis City SC, a także Niemca Hany’ego Mukhtara, który gra w Nashville SC. Na 17. miejscu rankingu sklasyfikowany został Karol Świderski. Polski napastnik reprezentuje barwy Charlotte FC.

Messi był kluczowym graczem w zdobyciu 20 sierpnia przez Inter Miami pierwszego w historii klubu trofeum – Pucharu Lig (Leagues Cup). W lidze MLS pomógł Interowi wygrzebać się z ostatniego miejsca w tabeli Konferencji Wschodniej. W ostatnim czasie 36-latek nie gra jednak z powody przeciążenia mięśni.

fot. Pressfocus.pl