Aktualności 23 września 2023

Transfer Warty zaprezentowany przy pomocy… słynnego serialu animowanego

autor: Adrian Janiuk
Czeski piłkarz Tomas Prikryl został nowym zawodnikiem Warty Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski w oryginalny sposób ogłosił transfer 31-latka. Warciarze do przedstawienia nowego wzmocnienia użyli bowiem kultowego czeskiego serialu animowanego "Sąsiedzi".

Prikryl w przeszłości był mistrzem Czech i dwukrotnym zdobywcą Pucharu Czech ze Spartą Praga. Ostatnio był zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Wcześniej występował również w Sigmie Ołomuniec, Dukli Praga i FK Mlada Boleslav, skąd w lipcu 2019 przeniósł się do Jagi.

Bardzo się cieszę, że zostałem piłkarzem Warty Poznań. Czuję się też dobrze wracając do Ekstraklasy, bo podobała mi się gra tutaj. Liga jest na wysokim poziomie, są tu bardzo fajne stadiony, całe to otoczenie, zainteresowanie mediów, no i jakość piłkarzy. Mam nadzieję, że będzie to udany czas dla mnie i dla mojego nowego zespołu – powiedział Prikryl, cytowany na stronie internetowej Warty.

Ogłaszając transfer doświadczonego Czecha dział ds. social mediów w poznańskim klubie wpadł na ciekawy pomysł. Do przedstawienia Prikryl użyto czechosłowackiego, a od 1993 roku czeskiego lalkowego serialu animowanego pt. “Sąsiedzi”. Opowiada on o perypetiach dwóch nieudolnych majsterkowiczów, Pata i Mata. Został stworzony w dniu 12 sierpnia 1976 roku przez reżysera filmu Lubomira Benesa oraz scenarzystę i scenografa Vladimira Jiranka.

Sami oceńcie efekty pracy działu social mediów Warty.

fot. Warta Poznań