Aktualności 19 września 2023

Pytania, zdjęcia i spotkanie z idolką. Największy ubezpieczyciel podsumował program Dobra Drużyna PZU

Kapitan Dobrej Drużyny PZU Iga Świątek wzięła udział w konferencji poświęconej podsumowaniu ogólnopolskiego programu PZU, a w szczególności konkursu Super Bonus. Znamy już piętnastu laureatów, z których każdy otrzyma sprzęt lub odzież sportową o wartości 10 tys. złotych. W Dobrej Drużynie PZU jest już ponad 132 tys. młodych zawodników, których wspólną pasją jest sport. Najlepsza polska tenisistka zachęca, aby dołączali do nich kolejni.

Podczas konferencji prasowej w PZU Park w Warszawie zostały podsumowane najważniejsze cele zrealizowane w ciągu dwóch lat funkcjonowania ogólnopolskiego programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU, stworzonego przez największego polskiego ubezpieczyciela. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele PZU, Iga Świątek oraz młodzi zawodnicy z klubów, które uzyskały wsparcie w ramach dodatkowego konkursu – Super Bonusu. Wszystkim udzieliła się pozytywna sportowa energia.

Celem programu Dobra Drużyna PZU jest wsparcie przede wszystkim ruchu, a nie samych osiągnięć sportowych. Wspaniale będzie, jeżeli z klubów wspieranych przez nas, wyjdą przyszli mistrzowie. To nie jest jednak cel nadrzędny. Przede wszystkim chcemy ruszyć polską młodzież i zachęcić wszystkich do uprawiania sportu – powiedział Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji w Grupie PZU.

Wsparcie z programu otrzymało dotąd już ponad 132 tys. młodych zawodników. Rosnąca nieustannie ich liczba potwierdza nie tylko potrzebę dofinansowania sportu w lokalnych ośrodkach, lecz także wzrastającą wśród dzieci chęć trenowania różnych dyscyplin.

W czerwcu ogłoszono listę beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobrej Drużyny PZU. W jej ramach wsparcie od PZU w wysokości 5, 10 lub 15 tys. zł otrzyma kolejnych 52 tys. zawodników z 450 klubów, związków sportowych, stowarzyszeń, fundacji, uczniowskich klubów i ludowych zespołów sportowych z całej Polski. Dofinansowanie można przeznaczyć na zakup sprzętu, wynajem obiektów w celu organizacji treningów i zawodów, transport na zawody oraz wpisowe do udziału w rozgrywkach i zawodach sportowych.

Organizacje, które nie znalazły się w gronie beneficjentów tegorocznej edycji programu prewencyjnego, otrzymały dodatkową szansę na zdobycie nagrody w postaci sprzętu lub odzieży sportowej o wartości 10 tys. zł. By z niej skorzystać, musiały przygotować i poddać pod głosowanie internautów zdjęcia swoich „cieszynek”.  Akcja spotkała się z ogromnym odzewem, w plebiscycie oddano aż pół miliona głosów. Podczas konferencji poznaliśmy piętnastu laureatów konkursu Super Bonus, który angażował zarówno 306 podmiotów, starających się o wsparcie Dobrej Drużyny PZU, jak również ich lokalne społeczności. Są to: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Luks Chełmno, Chojnicki Klub Sportowy KOLEJARZ Chojnice, Uczniowski Klub Sportowy “AS” Czempiń, Uczniowski Klub Sportowy Tomita, Pływacki Klub Sportowy “ORKA” Herby, KS ” Hardzi” Jaroszowiec, Uczniowski Klub Sportowy SP 27 W Katowicach, Klub Bokserski Sicarios Koszalin, Klub Sportowy Iskra Krasne, Ludowy Klub Sportowy “JAWOR” w Krzemienicy, Klub Sportowy “Społem”, Akademia Piłki Nożnej Sportowiec Modlniczka, Klub Sportowy “Szczypiorniak” Olsztyn, Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska i Klub Sportowy Ursus Warszawa.

Reprezentanci zwycięskich klubów spotkali się w Warszawie z Igą Świątek i otrzymali czeki-promesy na sprzęt lub odzież sportową o wartości 10 tys. zł.

Jestem ogromnie dumna, że mogę być częścią tego projektu. Przyznam, że sama czerpię z tego korzyści, bo to dla mnie ogromna motywacja w tych najtrudniejszych chwilach, gdy wiem, że muszę się przełamać, jeszcze ciężej trenować. Przypominam sobie, że obserwują mnie te dzieciaki, które w pewnym sensie chciałyby iść moimi śladami. To dla mnie inspiracja i bardzo się cieszę, że wraz z PZU możemy tworzyć coś tak fajnego. Coś, co z roku na rok stale się rozwija – powiedziała wiceliderka rankingu WTA.

Najlepsza polska tenisistka i kapitan Dobrej Drużyny PZU zachęcała dzieci do treningów. Jak podkreślała Iga Świątek, najważniejsze dla młodych zawodników są pasja i radość z podejmowania aktywności fizycznej,  a to, jaka dyscyplina stanie się ich ulubioną i czy ich zamiłowanie do sportu pozostanie na poziomie amatorskim, czy może przejdą na poziom profesjonalny, przyjdzie z czasem.