Aktualności 19 września 2023

Rola lokalnego sportu. Europejskie Forum Sportu w Legionowie

Już 28 września (czwartek) w Arenie Legionowo (woj. mazowieckie) odbędzie się Europejskie Forum Regionalnego Sportu. Wydarzenie będzie okazją do porozmawiania na temat roli samorządu w rozwoju lokalnego sportu.

Sport to ważna część życia społecznego i kulturowego każdej społeczności. Nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale także integruje ludzi, rozwija umiejętności i tworzy okazje do wspólnej rywalizacji. Aby sport mógł kwitnąć na poziomie lokalnym, konieczne jest zaangażowanie samorządu, który pełni kluczową rolę w jego rozwoju.

Organy administracji lokalnej mają istotny wpływ na rozwijanie infrastruktury sportowej, organizowanie wydarzeń sportowych oraz wspieranie lokalnych drużyn i klubów sportowych. O tym jak istotny jest to wpływ, toczyć się będzie dyskusja podczas debaty: Rola samorządu w rozwoju lokalnego sportu. W dyskusji udział wezmą między innymi: Piotr Zadrożny – wiceprezydent miasta Legionowo, Stanisław Porada – burmistrz miasta i gminy Działoszyce, Marcin Marzec – burmistrz miasta Sandomierz, Tomasz Bujok – burmistrz miasta Wisła, czy też dr Paweł Zembura – SportImpakt.

Rola samorządu w rozwoju lokalnego sportu jest nieoceniona. Działania podejmowane przez organy administracji lokalnej mają pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców, kształtowanie talentów sportowych oraz integrację społeczną. Dlatego też ważne jest, aby samorządy kontynuowały inwestowanie w sport i promowanie aktywności fizycznej jako integralnej części życia lokalnej społeczności. Tylko w ten sposób sport może pełnić swoją rolę jako narzędzie rozwoju lokalnego.

Oprócz tego podczas wydarzenia odbędzie się szereg debat i paneli na temat rozwoju i szkolenia dzieci oraz młodzieży, budowania społeczności kibicowskiej, czy też profesjonalizacji klubów sportowych.

Udział w Europejskim Forum Regionalnego Sportu jest bezpłatny. Forum ma charakter hybrydowy, co oznacza, że można uczestniczyć w nim stacjonarnie lub zdalnie (online).

Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://forumsportu.pl/rejestracja/

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie EFRS: https://forumsportu.pl/.