Aktualności 14 września 2023

Wielkie Derby Śląska po… śląsku. Niespodzianka dla kibiców od Canal+

Już w najbliższy piątek o godzinie 20:30 Wielkie Derby Śląska. Przebieg spotkania 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Górnik Zabrze – Ruch Chorzów będzie można śledzić w serwisie streamingowym CANAL+ online również po śląsku.

Starcie Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów to bez wątpienia jeden z najbardziej emocjonujących momentów sezonu, elektryzujący kibiców piłkarskich w całej Polsce. Derby Śląska swoją wyjątkowość zawdzięczają długoletniej tradycji i wyjątkowemu zaangażowaniu fanów obu zespołów. Ostatnia potyczka Górników z Niebieskimi miała miejsce jeszcze w sezonie 2015/2016, gdzie dwukrotnie z tarczą zawody kończyli chorzowianie. Jakim rezultatem zakończy się piątkowe spotkanie?

 

Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość atmosfery tego wielkiego wydarzenia, CANAL+ przygotował również specjalny komentarz alternatywny po śląsku. To dodatkowy element, który wprowadzi jeszcze większą nutę lokalnego kolorytu do transmisji. W rolę komentatorów wcielą się dziennikarz stacji Remigiusz Kula oraz znany aktor, rodowity Ślązak – Bogdan Kalus.

Mecz na antenie CANAL+ SPORT skomentują Bartosz Gleń oraz Marcin Baszczyński. Komentarz alternatywny w wykonaniu Remigiusza Kuli i Bogdana Kalusa dostępny będzie wyłącznie w serwisie streamingowym CANAL+ online.