Aktualności 13 września 2023

OdLOTTOwa jazda 2023 zakończona!

Program "odLOTTOwa jazda" to autorski program Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. "OdLOTTOwa jazda 2023" właśnie została zakończona i odniosła wielki sukces. Poznaliśmy oficjalne, zweryfikowane wyniki oraz zwycięzców tegorocznej edycji.

W wyniku aktywnej, wakacyjnej rywalizacji miejsca na podium zajęli:

1. Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu
2. Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec
3. Ślęża Sobótka Bike Academy

Nagrody dodatkowe zdobyli: Tour de Fundacja – akcja charytatywna, Osiedlove inicjatywy Pajęczno oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łubianka “Przyszłość” w Łubiance z siedzibą w Pigży.

“Serdecznie dziękujemy za każdy kilometr wypracowany przez uczestników odLOTTOwej jazdy! Organizacjom na których konto trafią regulaminowe nagrody, życzymy dobrej realizacji założonych planów” – czytamy w komunikacie Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Kolejna akcja “odLOTTOwa jazda” już w 2024 roku. Poznajcie szczegóły

Ideą akcji jest promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego poprzez umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Swoje pomysły na projekty mogą zgłaszać podmioty (organizacje), o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w szczególności: organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego. Zgłaszane projekty muszą być zgodne z celami statutowymi Fundacji LOTTO. Zakwalifikowane organizacje zachęcają swoich sympatyków do zbierania kilometrów na ich rzecz. Uczestnicy decydują, jaki projekt chcą wesprzeć kilometrami podczas jazdy na rowerze, wskazując odpowiednią organizację w aplikacji. Uczestnik może wybrać tylko jedną organizację podczas trwania całego konkursu.

Zwyciężają projekty, które zbiorą na swoim koncie najwięcej kilometrów.

Projekt przewiduje również przekazanie nagród dodatkowych dla wyróżniających się projektów, których wartość merytoryczna i znaczenie poruszonego problemu społecznego zostanie wysoko oceniona przez Fundację LOTTO.

Z powodzeniem odbyły się już pięć edycji programu “OdLOTTOwa jazda”.