Aktualności 12 września 2023

Poznaliśmy ceny biletów na mecze Euro 2024. Wiadomo, kiedy rusza sprzedaż

autor: Adrian Janiuk
30 euro, taki będzie koszt najtańszych biletów na mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy, który odbędą się w Niemczech. UEFA poinformowała również, że sprzedaż wejściówek rozpocznie się 3 października.

UEFA we wtorek 12 października ogłosiła, że na fazę grupową, w której wystąpią 24 zespoły, przygotowano łącznie 270 tysięcy biletów w cenie trzydziestu euro. Są one zakwalifikowane do kategorii „najpierw fani”. Nabywając najtańszy bilet kibic będzie oglądał mecz za bramką.

Wyjątkiem w początkowej fazie turnieju będzie mecz otwarcia. Najtańszy bilet będzie bowiem kosztował 50 euro. Od 1/8 finału wejściówki będą sukcesywnie drożeć. Chcąc obejrzeć finał Euro 2024 trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 95 euro. Decydujący mecz zaplanowany na 14 lipca 2024 w Berlinie na Stadionie Olimpijskim.

Z kolei za najdroższe bilety na spotkania fazy grupowej będzie trzeba zapłacić 200 euro. Za najlepsze miejsce podczas finału trzeba przeznaczyć minimum 1000 euro. Organizatorzy przygotowali też specjalną opcję biletów premium – ich cena wynosi 2000 euro.

Oficjalna sprzedaż biletów na 51 meczów turnieju finałowego sygnowana przez UEFA rozpocznie się 3 października. W pierwszym etapie za pośrednictwem strony internetowej UEFA dostępnych będzie 1,2 z ogólnej puli 2,2 mln kart wstępu. Po zakończeniu ceremonii losowania grup, która odbędzie się 2 grudnia w Hamburgu, do sprzedaży trafi kolejna transza wejściówek.

Mecz otwarcia turnieju Euro 2024 zostanie rozegrany w piątek 14 czerwca przyszłego roku. Areną zmagań będzie stadion w Monachium.

fot. PressFocus