Aktualności 9 września 2023

Młodzi fani nie weszli na PGE Narodowy. PZPN wydał komunikat

W dniu meczu Polska - Wyspy Owcze pojawiła się duża kontrowersja związana z dystrybucją biletów. Wejściówki, które miały być przeznaczone dla najmłodszych fanów, ostatecznie do nich nie trafiły. Polski Związek Piłki Nożnej za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do powstałego zamieszania.

PZPN przekazał pulę biletów Mazowieckiemu Związkowi Piłki Nożnej z zamiarem rozdysponowania ich wśród klubów, które miały zabrać na mecz Polska – Wyspy Owcze młodych kibiców. Niestety, w kilku przypadkach, pomimo obietnic, bilety nie trafiły do zamierzonych adresatów.

Jeden z klubów, Orzeł Wierzbica, opublikował oświadczenie w tej sprawie na mediach społecznościowych. “Niestety wczorajszy wyjazd naszej młodzieży na mecz reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi, nie doszedł do skutku. Mimo przyznanej puli 30 biletów i zapewnień przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, że bilety dostaniemy kilka dni przed meczem, zostaliśmy wczoraj (w dniu meczu) poinformowani mailowo godzinę przed wyjazdem, że nie ma dla nas biletów. Mimo wielu prób kontaktu z MZPN, nikt nie raczył odebrać od nas telefonu i wyjaśnić tej skandalicznej sytuacji. Już dziś wiemy, że nie jesteśmy jedynym klubem w naszym regionie, którego spotkała ta sytuacja. Wczoraj, po tym jak zostaliśmy na “lodzie” z zamówionym autokarem, tuż przed wyjazdem musieliśmy poinformować nasze dzieciaki, że jednak nie jadą na mecz… Nie było to łatwe zadanie, bo szykowali się na to wydarzenie już od tygodnia. My cały czas czekamy na oficjalny komunikat związku i wyjaśnienie tej skandalicznej sytuacji, a przede wszystkim informacji, co się stało z naszymi biletami” – przekazano.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat w tej sprawie, sugerując, że odpowiedzialność leży po stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

“Szanowni Państwo, Polski Związek Piłki Nożnej przekazał Mazowieckiemu Związkowi Piłki Nożnej wszystkie zamówione bilety na mecz z Wyspami Owczymi. W wyniku błędu MZPN część klubów została poszkodowana i nie otrzymała wejściówek na mecz. Zdajemy sobie sprawę jak przykra jest to sytuacja dla najmłodszych kibiców reprezentacji Polski. Dlatego zarząd PZPN zaprosi na mecz z Mołdawią wszystkie kluby z woj. mazowieckiego, które pomimo wcześniejszego zapewnienia nie otrzymały biletów” – poinformowano.

Z kolei Widzew Łódź i Radomiak Radom poszkodowanych kibiców reprezentacji Polski zaprosili na swoje mecze.